pexels-photo-27008

8 українських кінострічок, що вийдуть до кінця 2016 року

Текст: Христина Мельник

Прем’єр яких українських фільмів чекати найближчим часом – читайте у підбірці Lustrum.

“Чунгул”

Коли: 31 жовтня
Режисер: В’ячеслав і Олександр Альошечкіни
Про що: Денис – хлопець з міста, він веде розгульний спосіб життя і не переймається ні за що. Волею долі хлопець потрапляє до села Чунгул, місця віддаленого від цивілізації і звичних для нього законів існування. Щоб покинути його і повернутися до рідних стін, йому потрібно заплатити високу ціну місцевому чаклунові. Ставки зростуть, адже донька чаклуна безтямно закохується в Дениса.
Жанр: містика, трилер, драма

 «Гніздо Горлиці»

Коли: 10 листопада
Режисер: Тарас Ткаченко
Про що: Колись Дарина могла вважати себе повністю щасливою жінкою: коханий чоловік, чудова донька. Але почалися проблеми – чоловік втратив роботу, грошей на життя не вистачало. Так Дарина стала українською заробітчанкою в Італії. Однак нові обставини змушують жінку повернутися із Генуї. Дарина їде до рідної Буковини вагітною – щоправда, не від чоловіка, а від заможного італійця.
Жанр: драма

«Жива»

Коли: 15 листопада
Режисер: Тарас Химич
Про що: Містична історія, заснована на реальних подіях. Дія розгортається у Карпатах під час Другої світової війни і націоналістичного визвольного руху. Місцева дівчина з надприродними здібностями бачить віщі сни і намагається втрутитися у боротьбу між радянськими та українськими повстанцями. Прототип кінообразу – реальна жінка, Анна Попович. Зараз їй 91 рік. Режисер Тарас Химич в інтерв’ю зізнавався, що для того, щоб передати історію Анни, спілкувався з нею понад два роки і отримав від неї дозвіл на екранізацію.
Жанр: історичний, драма, пригоди, екшн

«Виграти все»

Коли: 17 листопада
Режисер: Дмитро Томашпольський
Про що: Фільм Дмитра Томашпольського – це документальна історія зі світу спорту. У стрічці є дві сюжетні лінії. Перша – це боротьба сучасного складу жіночого гандбольного київського клубу “Спартак” за кубок Європи. Друга – той же клуб “Спартак” у час свого розквіту у 1960-ті. Тоді “Спартак” ввійшов до Книги рекордів Гіннеса як жіноча команда з найбільшою кількістю перемог. Клубом тоді керував відомий тренер Ігор Турчин. Томашпольський намагається привідкрити завісу світу професійного спорту та показати спортивну боротьбу у ретроспективі.
Жанр: документальне кіно

«Правило бою»

Коли: 24 листопада
Режисер: Олексій Шапарєв
Про що: В минулому перспективний боксер, через хворобу матері Тарас змушений заробляти на життя участю в боях без правил. Він швидко стає впізнаваним і відомим у цьому колі і наживає собі ворога серед кримінальних авторитетів. Тут починається війна за життя: авторитет Скульский позбавляє головного героя виграшу, який необхідний для сплати операції мамі. Герой дізнається, що спортивний клуб його ворога готується до фіналу на міському турнірі з боксу, тому повертається до професійного боксу, аби допомогти своєму тренерові та позмагатися зі Скульським.
Жанр: драма

«Лобановський назавжди»

Коли: 1 грудня
Режисер: Антон Азаров
Про що: Фільм-спогад, фільм-пам’ять про одного з найвизначніших тренерів в історії українського спорту – Валерія Лобановського. Документальна стрічка Антона Азарова містить архівні матеріали ще з життя Лобановського, спогади про нього сучасників – гравців, тренерів, журналістів та вболівальників. Лобановський вивів вітчизняний, на той момент радянський, футбол на рівень європейського, а відгомон таланту великого тренеру ми бачимо і сьогодні. Чи так багато знаємо про Валерія Лобановського?
Жанр: документальне кіно

«Моя бабуся Фані Каплан»

Коли: 8 грудня
Режисер: Олена Дем’яненко
Про що: Стрічка знята на основі журналістського розслідування. В передмісті Парижа, в будинку для літніх людей доживає дні старий, який має велику цінність і таємницю – щоденник своєї бабусі Фані Каплан. Цей щоденник розповідає історію пристрасті і кохання між Фані та Віктором Гарським, який використовував її у політичних іграх. Через нього дівчина потрапляє на десятирічну каторгу. Майже сліпа вона виходить з в’язниці і закохується у лікаря Дмитра Ульянова. А вже через рік її звинувачують у замаху на брата коханого – Володимира Ульянова-Леніна.
Жанр: драма

«Сторожова застава»

Коли: 22 грудня
Режисер: Юрій Ковальов
Про що: Фантастична історія про школяра Вітю, який через сонячне затемнення і відкритий магічний портал переміщується у часі на тисячу років раніше. Віктор зустрічається з героями давніх билин: Олексієм, Іллею і Добринею. Він стає свідком боротьби русичів і половців. В хід йде чорна магія, зброя і запальні битви. Хлопчик стає частиною цієї боротьби і змагається з магічними істотами. От тільки невідомо не лише, чи добрі сили переможуть, а й чи зможе Вітя повернутися додому.
Жанр: пригодницький фільм, фентезі

Головне фото: www.chungul.com.

Facebook Comments