Дизайн без назви-2

Бюджети українців: куди витрачає гроші журналістка-фрілансерка

Скільки українці заробляють та на що витрачають свої гроші? Lustrum. Бюджети українців — нова постійна рубрика, в якій наші читачі розповідають: скільки заробляють, на що витрачають свої гроші впродовж місяця, як планують свої витрати й заощадження та що це їм дає.

Витратні бюджети, якими діляться наші читачі, не є репрезентативними для всієї країни. Цілком можливо, що ваші умови життя дуже відрізняються — ви заробляєте значно більше або значно менше, витрачаєте не на те й не так — і це нормально. У цій рубриці ми просто хочемо показати, як по-різному всі ми живемо, надихнути вас на планування витрат та поділитися ефективними інструментами управління своїми фінансами. 

Якщо ви хочете стати героєм цієї рубрики — напишіть нам повідомлення або листа на пошту lustrum.ua@gmail.com. 

Сьогодні своїм бюджетом за лютий 2020 року та своєю історією з нами поділилася журналістка Тетяна Гонченко.

83018070_3386598911414972_3811597881073205248_n

inside text banner 2

Тетяна Гонченко, 32 роки, м. Київ

Я працюю журналісткою на фрілансі. В основному, пишу нативну рекламу для бізнес-видань та колонки для блогів компаній. А ще моїй дитині 2 місяці, тому можна сказати, що я в напів декреті, хоча майже відразу після пологового потроху почала повертатися до роботи. Окрім доньки, в мене є чоловік та дві кішки. 

Я заробляю в середньому від 20 до 35 тисяч гривень на місяць. У лютому вийшло менше, бо в січні я ще відходила від народження дитини, і працювала мало. В березні вже маю вийти на свій звичайний заробіток. 

А ще я веду телеграм-канал про книжки, і в цьому місяці вперше заробила на ньому 250 гривень за рекламу)) 

Моя історія: я ретельно рахую свій бюджет вже півтора року. Пробувала кілька додатків, але зупинилась на старій-добрій табличці в Excel, бо її можна розкреслити, як душа забажає. 

У мене не було мети почати економити — просто хотілось зрозуміти, скільки заробляю й на що ці гроші йдуть. Коли перейшла на фріланс, це стало особливо актуально, бо інакше було б взагалі не зрозуміло, які результати роботи й куди зникає все зароблене. А так різниця між витраченим і заробленим стимулює не розслаблятись та брати більше замовлень. Тим більше, що заощадження підуть на подорожі: ми з чоловіком були у 30+ країнах і плануємо продовжити, коли дитина трохи підросте.

Цікавий факт: я від початку завела собі окрему колонку “можна було б не витрачати”, куди заносила даремно зроблені покупки, які не принесли ані задоволення, ані користі. У перші півроку там були шалені суми, а зараз майже по нулях. І сила волі тут ні до чого, просто так вийшло само собою. 

У нас із чоловіком роздільний бюджет, і я навіть не знаю, скільки він заробляє та витрачає. А він не знає моїх цифр (з цієї статті тепер дізнається=)). Із цього приводу ми ніколи не сваримося, великі покупки обговорюємо й оплачуємо навпіл, і можемо домовитись, що, наприклад, я плачу за комуналку, а він купує все для дитини. Тому в моїх підрахунках тільки те, що витрачала особисто я. 

Місячні витрати — лютий 2020

Транспорт: 719 грн. упила Kyiv smart card собі та чоловіку та поповнила свою карту на 50 поїздок = 425 гривень, кілька поїздок на таксі – 294 гривні) 
Квартплата: 2437 грн. (домовилися з чоловіком, що я плачу за комуналку, а він купує памперси :)) Це все комуналка, оренду ми не платимо, бо живемо у власній квартирі. 
Кредит/іпотека/борги: 0 грн.
Заощадження: $100 (стараюся відкладати та відразу переводити в долари хоча б таку суму щомісяця. Зазвичай лишається значно більше, але я ці залишки заощадженнями не вважаю, бо рано чи пізно вони все одно витратяться на великі покупки або подорожі)
Телефон/інтернет/комунікації: 100 грн. за телефон (за інтернет платив чоловік) 
Здоров’я: 449 грн. (якщо не рахувати таксі в лікарню, воно увійшло в транспорт, хоча в свой таблиці я його вношу в розділ “здоров’я”)   
Косметологія:  0 грн. (у декреті немає коли сходити в перукарню :)) 
Продукти харчування: 3300 грн. (знову-таки, загалом на сім’ю більше, це тільки те, що витратила я. Чоловік десь стільки ж).
Кафе/ресторани: 37 грн. (купила каву на вулиці :)) 
Витрати на дитину:  898 грн. (але чоловік витратив більше); 
Витрати на кота (ветеринар/їжа): 90 грн. (знову ж таки, чоловік витратив більше); 
Книжки: 2061 грн. (я не щомісяця так багато витрачаю на книжки, але менш ніж 500 гривень на місяць ніколи не буває); 
Підписка на Netflix: 332 грн. 

Загальні витрати  11 459 грн. Заощадження — 100$. 

inside text banner 2

Читайте також Бюджети українців: як витрачає гроші студентка в Києві.

А ще Бюджети українців: на що витрачає гроші інженер-електрик із Києва.

Facebook Comments