Дизайн без назви-2

Бюджети українців: на що витрачає гроші інженер-електрик із Києва

Скільки українці заробляють та на що витрачають свої гроші? Lustrum. Бюджети українців нова постійна рубрика, в якій наші читачі розповідають: скільки заробляють, на що витрачають свої гроші впродовж місяця, як планують свої витрати й заощадження та що це їм дає.

Витратні бюджети, якими діляться наші читачі, не є репрезентативними для всієї країни. Цілком можливо, що ваші умови життя дуже відрізняються ви заробляєте значно більше або значно менше, витрачаєте не на те й не так і це нормально. У цій рубриці ми просто хочемо показати, як по-різному всі ми живемо, надихнути вас на планування витрат та поділитися ефективними інструментами управління своїми фінансами. 

Якщо ви хочете стати героєм цієї рубрики напишіть нам повідомлення або листа на пошту lustrum.ua@gmail.com

Сьогодні своїм бюджетом за січень 2019 року та своєю історією з нами поділився інженер-електрик і гітарист Костянтин.
 83072310_575280799738373_6166364261460213760_n Костянтин Гажаман, 31 рік, м. Київ

Я займаюся спробами зрозуміти, якими будуть мої конкретні обов’язки на новому робочому місці невеличкій електротехнічній компанії, куди я перейшов з нового року в якості інженера-відповідно-електрика. Зараз у мене невеликий адаптаційний період, після чого для мене оберуть конкретний напрямок діяльності. 

У вільний час я активно займаюся гітарою: граю, самостійно навчаюся, щоб вийти на просунутий рівень, створюю музику, бринькаю важкий повільний джжж-джжж-метал-рок в андерграундній групі. Також використовую різні можливості для бюджетних подорожей Україною та Європою, куди ми декілька разів на рік їздимо з моєю дівчиною. У контексті обліку витрат зауважу, що найбільше витрат (близько 25%) за 2019 рік пішли на подорожі. Ще я люблю автостоп, проїхав австостопом загалом близько 10000 км переважно країнами Європи. Як ви зрозуміли, я не сімейний, тому витрати на сімейні потреби тут не з’являються.

Я заробляю в середньому близько 19 000 грн. на місяць (за підсумками 2019-го року). Сюди входять: зарплата разом із преміями з основного місця роботи, а також невеличкий бонус від хобі (викладання гітари для дітей в музичній студії а’ля «альтернативна музична школа») та ще іноді разові халтури несистемного характеру.

Моя історія  це якась вроджена любов до обліку та звітності. Можливо, я міг би стати добрим бухгалтером, але ця діяльність не для моєї творчої натури; Звітність та архівування я веду не лише у грошових засобах. Власне, не можу сказати, що це якось підвищує заощадження, бо сам по собі облік витрат не має вагомого сенсу, бо від своїх потреб далеко не втечеш. Лиш один раз я, провівши аналіз витрат, вирішив економити кошти, зменшивши споживання ранкового капучіно. Обмеження протрималося не більш як місяць я зберіг близько 400 грн.

Що дійсно має сенс, то це контроль поточної наявності коштів та планування витрат на найближчий період. Це дає можливість проживати періоди «від зарплати до зарплати» без усіляких грошових стресів і боргів. І сприяє порядку  в голові. 

Іноді мене називали жлобом чи то через сам факт ведення кошторису, чи то через ретельне планування витрат і обдумування доцільності кожної покупки (не люблю складувати непотрібні речі). Але, підсумовуючи, можна сказати, що все в комплексі дозволяє адекватно розраховувати свої можливості та співставляти з ними свої бажання.

Місячні витрати – січень 2020

Транспорт: 655 грн.
Квартплата: 1200 грн. (не орендую житло)
Кредит/іпотека/борги: 0 грн.
Заощадження: 4800 грн.
Телефон/інтернет/комунікації: 0 грн. (оплатив Інтернет та послуги зв’язку в минулому місяці наперед)
Здоров’я: 2600 грн. (лікування одного зуба)
Косметологія: 100 грн.
Продукти харчування: 2305 грн. (сюди включена також категорія «Кафе/ресторани»)

Інші категорії:

Відпустка/подорожі: 1495 грн. (усілякі резервування для запланованої подорожі. У наступному місяці тут буде близько 12000-15000 грн.)
Хобі: 7970 грн. (музика, в цьому випадку музичне обладнання. Насправді, нетипово велика цифра, просто на новорічних канікулах був час зайнятися ремонтом інструменту)
Кава, чай: 460 грн.
Благодійність: 600 грн. (перераховано на рахунок волонтерів, пов’язаних із ООС та Київським військовим госпіталем)
Концерти: 750 грн (квиток на концерт групи Paradise Lost)
Одяг: 1100 грн.
Дівчина: 905 грн. (подарунки, невеличкі презенти квіти, обід, квиток на фільм і т. д.). Хм… якось зовсім мало вийшло в цьому місяці. Anyway, щастить тим, у кого дівчина воліє бути самодостатньою)

Разом 24940 грн.

Якщо ви хочете стати героєм цієї рубрики напишіть нам повідомлення або листа на пошту lustrum.ua@gmail.com

Читайте також
Дитячий бюджет: скільки коштує виховати малюка. 

А ще про державний бюджет: що це таке, як його приймають і про що там ідеться.

Facebook Comments