akshay-paatil-e_h2C2dCc1U-unsplash

Куди віддати гроші: великий список благодійних ініціатив

Текст: Світлана Моренець, Дарина Шевченко

Зовсім нещодавно планета святкувала День волонтера. Волонтери кажуть, головне відкрите серце й бажання допомагати. Ми віримо, що бажання у вас є, а ми просто підкажемо, кому саме потрібна ваша допомога. Lustrum зібрав для вас варті довіри волонтерські ініціативи та благодійні організації, яким можна допомогти не лише грошима, а й своїми знаннями та вміннями.

Для зручності ми розбили їх на тематичні розділи. Оберіть, кому ви хочете допомогти: 

Діти

Свічадо 

Головна мета фонду допомогти з матеріально-технічним забезпеченням неонатальним відділенням українських лікарень, тобто відділенням, які працюють з новонародженими дітками.
Окрім цього, організація допомагає дітям з ДЦП проходити реабілітацію в Трускавці та допомагає з матеріально-технічним забезпеченням Охматдиту й дитячій лікарні в Рівному.
А глобальне завдання фонду вивчити питання передчасної народжуваності й розробити стратегію для порятунку життів недоношених дітей. Організація активно співпрацює з іншими фондами та бере участь у хакатонах. Детальніше про проекти можна дізнатись тут, а долучитися фінансово ось тут

Запорука

Фонд допомагає важкохворим дітям у Києві та Львові. Організація заснована в 2008 році. “Запорука” започаткувала й фінансує психологічну службу в Національному інституті раку та Клініці нейрохірургії дитячого віку; працює з маленькими пацієнтами в гематологічному відділенні у Львові.
Організація також допомагає онковідділенням і відділенням нейрохірургії технікою, психологічною допомогою працівникам відділень і багатьма іншими речами. Про всі проекти фонду можна прочитати тут.  Долучитися також можна по-всякому грошима, власним часом, або просто придбавши щось в благодійному магазині організації.

Detdom.info

Організація працює з дітьми в дитячих будинках у Полтавській, Житомирській та Київській областях і позиціонує себе своєрідною соціальною мережею для тих, хто хоче допомагати діткам, які позбавлені батьківської опіки.
Дітям можна допомогти речами, грошима або власним часом і здібностями. Якщо ви заповните анкету волонтера, вам запропонують безліч варіантів: можна проводити з дітьми заняття з профорієнтації, допомагати організації з PR-oм або навіть взяти шефство над дитиною і стати “старшим другом.” До речі, з цього приводу організація регулярно проводить тренінги. На сайті також анонсують щомісячні поїздки в дитячі будинки, до яких може долучитися кожен. 

Таблеточки 

Фонд допомоги онкохворим дітям. Один із найпопулярніших благодійних фондів в Україні. Коробки для пожертв від фонду “Таблеточки” стоять у багатьох ресторанах, перукарнях та офісних центрах Києва. Також “Таблеточкам” допомагають різні компанії – партнери фонду: “Aroma kava”, “Multiplex”, “МАУ” та інші, влаштовуючи благодійні акції. Список акцій, в яких ви можете взяти участь, шукайте тут. Втім, якщо є бажання передати фонду більше вам сюди. Усі напрямки допомоги можна переглянути тут

Відкриті серця

Місія організації: підтримка та захист сімей, які виховують дітей та молодь з інвалідністю. Сьогодні вони займаються 8 проектами, в яких 18 програм, що охоплюють своєю діяльністю 265 сімей. Одним із проектів “Відкритих сердець” є програма активного відпочинку людей з інвалідністю.Також вони допомагають відстоювати права людей з інвалідністю, влаштовують різні школи та спортивні змагання, забезпечують підтримку для батьків, які вперше почули про діагноз своєї дитини. Більше про проекти та як допомогти тут. 

Літні люди

Кризовий центр “Хоспіс для літніх людей” 

Це одночасно й воєнна, й соціальна ініціатива. Раніше волонтери вивозили літніх людей з зони війни. Ці люди не мають дому, родичів хоспіс є центром їхнього життя. А сам хоспіс утримується виключно коштами волонтерів.
Центр заснували в 1998 році в Луганській області, а з початку війни стареньким і їх опікунам довелося виїхати. Складний переїзд зайняв майже півроку, але, врешті-решт, усі переселилися в просторий будинок у Київській області.
Зараз волонтери допомагають тим літнім людям, які опинилися в кризовій ситуації – без житла та рідних. Окрім грошової допомоги, в центрі завжди чекають гостей стареньким є, про що розказати.

Suka Zhizn

Проект “Сука життя” починався як паблік в Instagram з фотографіями київських безхатьків, одиноких пенсіонерів і людей, які в якийсь момент втратили точку опори. Його заснував молодий хлопець, що побажав лишитися анонімним. Тепер це одна з небагатьох дієвих організацій в Києві, що допомагає безпритульним людям. На сьогодні сотні людей, які не мають власної домівки, вже отримали допомогу й підтримку. І це все — завдяки підписникам, які жертвують кошти на їжу, одяг, допомогу з документами. Також безпритульним допомагають знайти роботу, родичів і навіть влаштовують зустрічі з родичами.
Підтримати проект можна тут

Паліативна допомога

ЛаВіта

Єдиний фонд паліативної допомоги в Україні, який захищає інтереси та права як маленьких, так і дорослих пацієнтів із невиліковними хворобами та їх близьких. “ЛаВіту” заснували в березні 2019 року. Зараз організація надає консультації пацієнтам по телефону щодо отримання знеболення, як боротися з симптомами хвороби, організовує консультації з лікарями, забезпечує гігієнічними засобами родини, які доглядають за важкохворими рідними вдома.
Саме цей фонд вперше почав “Дні усмішок” в хоспісах. В ці дні туди приїжджають спеціальні лікарняні клоуни, щоб розсмішити пацієнтів. У планах фонду створити дні краси — запрошувати майстрів й робити пацієнтам зачіски, манікюр. Допомогти можна грошима на картку фонду, стати волонтером або напряму допомагати родинам, які доглядають за своїми тяжкохворими рідними вдома. Фонд розглядає будь-які ідеї для покращення життя в хоспісах. Можна, наприклад, організовувати кінопокази або музичні вечори.

Також організація зараз шукає бухгалтера й фандрейзера. Якщо ж ви бажаєте стати волонтером і подарувати свій час та вміння, розкажіть про себе тут

Тварини

Сіріус 

Сіріус один із найбільших і найвідоміших притулків для тварин в Україні. Сьогодні в притулку живуть понад 1500 тварин, і всім їм щодня хочеться їсти. У найближчих планах притулку завершення ремонту у ветеринарній будівлі, що дозволить проводити стерилізацію й лікувати безпритульних тварин з усього Києва й області, а також замінити всі тимчасові вольєри на постійні теплі й комфортні.
Притулок потребує допомоги як у будівництві, так і в утриманні тварин. Можна стати спонсором і купити крупи для варіння каш, фарш для тварин, медикаменти, дрова, оплатити комунальні послуги й т.д. Окрім цього, допомогти можна своїм часом притулок завжди відкритий для волонтерів, які хочуть доглядати чотирилапих. Втім, найкращою допомогою, мабуть, буде знайти собі в притулку друга. На сайті Сіріуса, зовсім як на сайті знайомств, є фото та історії про всіх вихованців. 

Happy Paw 

“Щаслива Лапа” не притулок, а благодійний фонд, який опікується безпритульними собаками, а віднедавна ще й котами. Під опікою фонду більше 19 притулків, є магазин сувенірної продукції кошти від покупок в якому, звісно, йдуть на допомогу песикам, і всеукраїнська система пошуку собак.
Допомогти фонду можна грошима, волонтерством і речами. Засновники фонду виступають за системне й гуманне вирішення проблем безпритульних тварин, і так само системно звітуються за витрачені кошти й виконану роботу. Крім того, фонд має дуже цікавий і зрозумілий сайт. А якщо не маєте змоги забрати тварину додому, можна стати її опікуном. 

Уголёк

Перший притулок в Україні для свійських тварини. “Уголёк” існує вже більше 7 років, знаходиться під Львовом. Тут є місце для всіх: є й корови, коні, віслюки, кози, собаки, коти. Девіз притулку: “Дружіть із нами, а не їжте нас”. Тварин рятують від жорстокого поводження господарів, а також покинутих або списаних “на м’ясо”. Тут у них є шанс провести спокійну й щасливу старість. Ви можете приїхати в гості й допомогти по господарству, або забрати когось додому.
У зв’язку з наближенням холодів притулку терміново потрібна фінансова допомога, щоб розрахуватися з боргами, завершити будівництво, закупити корми. “Уголёк” створила Олександра Левіцька, й, за словами жінки, всі її ресурси вичерпалися. Також можна підписатися на регулярні внески для притулку. 

Війна

Повернись живим

За п’ять років фонд допоміг армії на суму більше 150 мільйонів гривень. На зібрані кошти фонд закуповує необхідне для військових обладнання (тепловізори, квадрокоптери, тепловізійні приціли та ін.), навчає саперів, снайперів та артилеристів, лагодить фронтові автомобілі. Завдяки пожертвуванням людей, фонд відправив на передову більше 900 тепловізорів, більше 1000 планшетів з програмним забезпеченням для артилеристів, близько 60 автівок і багато іншого. Крім того, на їхньому сайті можна слідкувати за останніми новинами з фронту. Підтримати армію благодійним внеском можна ось тут.

Друг героя

Канадсько-український некомерційний проект, який розпочався в 2015 році. Тут у реабілітації ветеранам Збройних Сил України та українським добровольчим батальйонам допомагають наші чотирилапі друзі — собаки. Проект унікальний тим, що він перший в Україні. Також багато наших терапевтичних собак із притулків, іноді навіть зі східних регіонів України, що постраждали від війни. Це створює потужні відносини, бо й собаки, й солдати допомагають один одному жити після війни. Слідкувати за їхньою діяльністю можна на сторінці в Фейсбук. Пожертвувати кошти можна ось тут

Побратими

Громадську організацію “Побратими” створили в 2015 році для підтримки учасників бойових дій, що повертаються до цивільного життя після участі в бойових діях на сході України. Мета їхньої діяльності — побудова міжнародної мережі взаємопідтримки ветеранів. Крім того, організація проводить тренінги не лише для ветеранів, а й для їхніх дружин. Такі тренінги допомагають зрозуміти власну пережиту травму, навчають підтримувати побратимів та посестер, які також постраждали внаслідок війни. Також віднедавна організація почала проводити тренінги для людей, які були в полоні. Слідкувати за новинами можна тут. Підтримати проект — ось тут

Наталя Юсупова (Вітвицька) 

Наталя до війни світська левиця, “кума Тимошенко”, учасниця скандального телешоу “Багаті теж плачуть” і бізнесвумен, а з початку війни волонтер у Центральному Військовому госпіталі. Юсупова допомагає в госпіталі з весни 2014-го безперервно й самовіддано. А на своїй сторінці у Facebook весь час розповідає історії поранених та збирає кошти на власну картку Приватбанку або дає карткові рахунки самих поранених.
Разом із Наталею в госпіталі працює ціла група волонтерів вони збирають або купують одяг для військових, готують їжу й подарунки, й до них завжди можна приєднатися. Як часто пише в своїх постах сама Наталя, її “завжди можна знайти в травматології або хірургії з обіду”. Можна погоджуватися або не погоджуватися з позицією волонтерки щодо тих чи інших питань, але не можна не оцінити її роботу в госпіталі.

Медіа

Bihus.Info

Незалежна громадська організація, яка розслідує корупційні дії чиновників, відкриває нові важливі дані, займається юридичною підтримкою активістів, «відсікає» корупцію на тендерах. Серед їх проектів — телепрограма “Наші гроші з Денисом Бігусом”, зібрані й впорядковані бази декларацій чиновників, “Підсумки дна” — відверта програма про наше сьогодення, та багато інших. Переглянути журналістські розслідування й решту програм можна на офіційному ютуб-каналі проекту. Підтримати “Bihus.Info” можна ось тут. 

Громадське ТВ 

Ми знаємо, що вам не потрібно розповідати про Громадське, але все ж. Громадське ТВ стартувало в розпал Революції Гідності. До проекту доєдналися багато з найкращих українських медійників, і буквально за кілька тижнів Громадське набуло шаленої популярності.
Перше фінансування Громадського це якраз і є допомога відданих глядачів, а вже пізніше команда отримала підтримку українських і міжнародних донорів. Вимоги до якості контенту мінялись, Громадське пережило кілька болісних трансформацій і нерідко опинялося в центрі медійних скандалів, проте команда каналу активно працює над саморозвитком та самовдосконаленням і знову просить про підтримку і нагадує, що “Громадське все ще є некомерційним проектом, незалежним від влади та олігархів, який працює в інтересах суспільства та існує саме завдяки вашій допомозі.”

Слідство.Інфо

Слідство.Інфо — незалежна розслідувальна агенція, створена в 2012 році. Більш ніж три роки редакція Слідства виготовляла щотижневу телевізійну програму журналістських розслідувань, а від 2018 року створює повноформатні документальні розслідувальні фільми й текстові розслідування. Серед них — фільми про вбивства журналіста Павла Шеремета й активістки Катерини Гандзюк. Переглянути їх можна ось тут. Підтримати проект одноразово або щомісячно — тут.

 

Зовсім скоро про підтримку своїх читачів попросять інші незалежні медіа:

Reporters

Перше репортажне медіа в Україні, створене в 2019 році. Тут розповідають абсолютно різні, але цікаві, надихаючі історії про людей, про їх поразки та успіхи, про війну й історію, та багато чого іншого.
Репортаж — це недешева робота: відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування. Звісно, можна було б писати коротко й поверхнево (“Ну бо хто тепер читає лонгріди?!”), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку й особливо не напружуватися. Але редакція робить усе, щоб давати своїм читачам якісний контент.
У “Reporters” немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Тут історії про людей і для людей. Підтримати проект можна буде за посиланням.

Lustrum

Це ми! Ми – незалежний онлайн-журнал про людей, культуру та світ, заснований на початку 2016 року журналістками Дариною Шевченко й Ольгою Руденко. Головний напрямок — пояснювальні матеріали, де журналісти розповідають просто про складне — що відбувається в Україні й навіть світі. Одні з останніх пояснювальних текстів про те, що сталося зі справами Майдану, що таке “держбюджет”, і чи піднімуть українцям зарплату наступного року, та багато інших матеріалів. Підтримати нашу роботу також можна буде зовсім скоро. 

Урбаністика

Kyiv Smart City 

Перший в Україні технологічно-урбаністичний проект, що працює за повної підтримки міської влади. Метою проекту є змінити столицю на краще, зібрати навколо лідерів, агентів змін, та надати їм можливості для реалізації своїх найсміливіших задумів.
Хаб працює над багатьма, які мають на меті вирішити проблеми з онлайн-реєстрацією місця проживання та доступом до бази комунального майна, створити карту аварійних робіт міста Києва, реформувати систему надання послуг та багато чого іншого. Деякі проекти мають активні кампанії на українських та закордонних краудфандингових платформах, і їх можна легко підтримати фінансово (як ось проект з однойменною назвою Kyiv Smart City Hub, метою якого є створення фізичного простору для команд проектів), а деякі більше потребують ресурсної підтримки до них можна долучитися, заповнивши анкету волонтера.

Якщо немає зайвих грошей

Мурахи 

Перша благодійна торгова палата. Тут вам пропонують розпродати непотріб (який, бажано, добре зберігся) й обрати, куди підуть гроші від продажу. Серед опцій допомога армії та пораненим, допомога важкохворим дітям, безпритульним тваринам, переселенцям. Працює це так ви реєструєтесь на сайті, додаєте товар до каталогу (з детальним описом, фото, та ціною), обираєте напрямок, якому хочете допомогти, й чекаєте, поки товар продасться. Усі товари доставляються Новою Поштою, а витрати доставки лягають на покупця. Гроші від продажу вашого товару буде автоматично зараховано на рахунки фондів, які займаються обраним вами напрямком. Детальніше все описано ось тут. Список партнерів Мурах також можна переглянути на сайті ось тут.

Facebook Comments