Знімок екрана 2019-12-13 о 15.23.06

Пізнавальні квести: підбірка культурних квестів Києва

Автор: Світлана Моренець

Люструм зібрав для вас найцікавіші пізнавальні квести — тут і нестандартні музеї, інтерактивні екскурсії й навіть прогулянки в цілковитій темряві. Обирайте, що вам до душі, й вирушайте за новими знаннями. 

Квест-музей “Сила підпису”

Квест-музей відкрили в Київській міській галереї мистецтв “Лавра” 28 листопада. Це захоплива гра й найкращий урок з історії водночас. “Сила підпису” показує, як один підпис здатен змінити життя людей, держав і всього світу. 

У квесті відбудеться реконструкція подій 7-8 грудня 1991 року, коли лідери України, Білорусі та Росії зібралися в Біловезькій пущі, щоб своїми підписами поставити крапку в історії Радянського Союзу. Оригінал Біловезької угоди зник, тож команда проекту вирушила на його пошуки. Чим вони завершилися, ви дізнаєтеся наприкінці.

Також ви дізнаєтеся про:

  • ким були люди, які поставили підпис під ключовими документами в історії світу та України, й як склалася їх доля; 
  • на що ми погоджуємося, коли ставимо “галочку” в соціальних мережах;
  • як приховують, підробляють і страхують підписи; 
  • які були найдорожчі автографи й найдивніші заповіти; 
  • хто своїм підписом рятував життя тисяч людей, і які документи впливають на людство вже тисячу років.

Де: Київська міська галерея мистецтв «Лавра»
Коли: з 29 листопада по 15 грудня 2019 року
Режим роботи: Пн-Нд, з 11:00 до 20:00. Вівторок — вихідний.
Вартість квитків: 50 грн + сервісний збір. Для дітей віком до 12 років, учасників бойових дій, людей з інвалідністю — безкоштовно. Для школярів, студентів і пенсіонерів  — 25 грн., за наявності посвідчення + сервісний збір.

“Третя після опівночі / 03:00” 

Перший в Україні музей, де всі екскурсії проходять в абсолютній темряві та в супроводі незрячих гідів. Це шанс дізнатися більше про можливості нашого організму, а також про те, як живуть незрячі люди — й поставити їм будь-які питання особисто. Ви можете обрати серед кількох видів квестів той, який підходить вам найбільше. 

Знімок екрана 2019-12-13 о 15.34.56

фото – “Третя після опівночі”

Прогулянка в темряві — за 90 хвилин ви пройдете 5 різних кімнат, кожна з яких реалістично повторює певне місце з нашого життя – зі звуками, запахами й облаштуванням. Чи зможете ви перейти дорогу або ж налити води у склянку в суцільній темряві? Ціна – 800-1300 грн/група.

Квест відчуттів — унікальна інтерактивна виставка, де ви зможете перевірити свої органи чуття: слух, нюх, дотик, уміння орієнтуватися в просторі, відчуття температури та багато інших. Усі, крім зору — все традиційно відбувається в суцільній темряві. Під час квесту вас супроводжуватиме незрячий гід, який у разі потреби допоможе впоратись із завданнями. Ціна — 600-800 грн/група.

Побачення в темряві — разом зі своєю половинкою ви проведете 90 хвилин наосліп у спеціально облаштованому просторі. У повній темряві ви по-новому відкриєте один одного, картини треба буде відчувати на дотик, а написати коханому листа — той ще квест. Під час прогулянки вас буде супроводжувати незрячий гід, який пояснюватиме завдання. Також ви можете замовити романтичну вечерю — десерт. Ціна — 1200 гривень. 

До того ж, подібний музей хочуть відкрити ще й у Львові. Підтримати проект можна тут. Переглянути повний список екскурсій або замовити одну з них — тут

Квест WalQlike”

Це мобільний додаток, який ви відкриваєте в туристичному місті, кажете йому, скільки маєте часу, з ким ви, що вам цікаво, а він створює для вас маршрут-екскурсію. Ви не отримаєте її зразу, а тільки перший пункт. Коли прийдете до нього, зробите фото, треба буде відгадати загадку. Лише після цього ви отримаєте наступний пункт, і так далі. Крім того, застосунок пропонує вам знижки в кафе, сувенірних крамничках і музеях по дорозі.

Знімок екрана 2019-12-13 о 15.40.29
Спершу додаток працював тільки у Львові, але кілька місяців тому проект запустили й у Києві. Серед квестів вже доступні: “Історія сивого Подолу”, “Коти і котики Києва”, “Загадки від архітектора Городецького”, “Янгольський Київ” та інші. 

Застосунок безкоштовний і доступний трьома мовами: українською, англійською та російською. Працює як на Android, так і на iOS.

Квест-екскурсія “Київська Русь”

Квест пропонує оригінальну пригоду в Древньому Києві — інтерактивну екскурсію-квест. Це гарна можливість не лише розважитися, а й дізнатися більше про історію Києва й, зокрема, Київську Русь. У вас буде шанс проявити свою кмітливість, перевірити ерудицію й навіть випробують спритність. А в нагороду за розгаданий квест ви отримаєте пам’ятні монети від самого князя київського.

kievan_rus_baptism_day_26

фото – “Древній Київ”

Де: дістатися до місця проведення квесту можна автобусом: зупинка маршрутного таксі знаходиться біля ст. м. Видубичі на стоянці супермаркету “Фуршет”. Вартість — 40 гривень. Час у дорозі близько 45 хв. Розклад цього й інших автобусів можна переглянути тут.
Ціна: від 100 гривень, залежить від обраної програми.
Коли: кожен день за записом, залежить від погоди. 

Facebook Comments