_109909645_capture

“Ціна правди” – фільм про вибір між одним та мільйонами життів

Автор: Світлана Моренець

Біля кінотеатру “Київська Русь” стоїть вантажівка з мішками зерна. Машину охороняють молоді хлопці в радянській уніформі. Обличчя суворі, в руках – автомати. Так перед прем’єрою фільму “Ціна правди” автори готують глядачів до атмосфери страху і смерті, які панували в Україні під час Голодомору. Картина подій далекого 1932 року притягує все більше людей, серед них – журналісти, актори, співаки.

На вході до залу на руку кожному відвідувачу пов’язують чорну стрічку. Музиканти виконують пісню Джамали на скрипках і віолончелі, люди заповнюють величезний зал, де стає гамірно й тепло. Дрес-код на презентацію фільму ніхто не оголошував, але більшість прийшли в чорному.

Сценаристи й режисери фільму багато років вивчали трагічну історію Голодомору, що знищив понад 7 мільйонів українців. Центром фільму “Ціна правди” стала історія валлійського репортера Гарета Джонса, який першим розповів світові про Голодомор в Україні, але тоді йому ніхто не повірив. 

Коли перші секунди кінострічки з полем колосків з’являються на екрані, люди затихають. За сюжетом, журналіст приїжджає до Москви, щоб взяти інтерв’ю у Сталіна. Там він крок за кроком дізнається, що радянська влада приховує справжні джерела свого невиданого у часи світової кризи достатку. Коли Джонс розуміє, що “золото Сталіна” – Україна, він потайки вирушає туди у пошуках істини. В Україні його зустрічає Голод.

Фільм триває дві години. За цей час глядачі не зронили й звуку. Тих, хто йтиме на фільм, щоб дізнатися більше про Голодомор, чекає розчарування. Тут немає цифр, чіткої хронології трагедії, екшену чи графічних кадрів з тілами загиблих. Після деяких фільмів про Голодомор ви не зможете нормально спати кілька ночей, але фільм “Ціна правди” не такий і про інше.

Цей фільм не лише про Голодомор та одного дуже хороброго журналіста, якому було не байдуже. І навіть не про сльози й страждання (навряд під час перегляду ви будете плакати). Це фільм про цінності й вибір. Про правду і брехню. Про боротьбу проти системи.

Це історія про трагедію цілого народу, яка роками залишалась невідомою. Головне питання стрічки – чи знайдеться в когось достатньо мужності, щоб розповісти всьому світові про те, що відбувається? “Ціна правди” – про вибір, який може коштувати життя або одній людині, або мільйонам.

На прем’єру приїхали й творці фільму. Актор Джеймс Нортон, який грає головну роль, приїхав на прес-конференцію прямо з літака, вирвавшись на день зі зйомок нової кінострічки: “Ох, повірте, те, як я тремтів у кадрі, не було грою – сніг та холод цілком реальні. Звісно, було непросто працювати у двадцятиградусний мороз, але українські колеги мене підтримували”, – розповів Нортон. 

Польська режисерка фільму  – Агнешка Голланд – подякувала всім за роботу: “Це історія, про яку повинен говорити весь світ”.

Фільм варто переглянути всім журналістам, політикам і громадським активістам. Можливо, саме комусь із нас завтра доведеться стати рупором правди, яка змінить історію людства.

І, звісно, кінострічку треба подивитися всім українцям – у пам’ять про тих, у кого забрали останні колоски.

Фільм “Ціна правди” буде у прокаті з 28 листопада по 11 грудня 2019 року. 

Також це перша робота в історії українського кінематографу, що стає доступною для людей із порушеннями зору та слуху завдяки мобільним додаткам Earcatch та Subcatch. У них можна отримати тифлокоментування або адаптовані субтитри в своєму смартфоні під час будь-якого сеансу фільму у всіх кінотеатрах.

Баттерфляй – 75-160 грн.
Планета Кіно – 55-120 грн.

Multiplex cinema – 50-350 грн.

Cinema city – 50-120 грн.

Wizoria – 110 грн.

KinoKiev – 65-75 грн.

Лінія Кіно – 75-85 грн.

Головне зображення: film.ua

Facebook Comments