Дизайн без назви

Гороскопи за гроші: вистраждане (НЕ)майбутнє 

Текст: Світлана Моренець

Ну що, Овни, Стрільці, Риби та всі решта  ви готові?! На вас чекають заперечення, гнів, компроміс, депресія і прийняття (щодо останнього, то дуже на це сподіваюся). Одного разу давним-давно я взяла гріх на душу й погодилася за гроші писати… гороскопи. Знаю, багато хто в них вірить, тому, якщо ви не готові пізнати таємниці створення пророцтв,  краще далі не читайте.

Та що сказати, я й сама колись вірила в гороскопи: авжеж, набагато простіше, коли хтось визначає твоє майбутнє замість тебе. У школі я щоранку моніторила оновлення груп Вконтакті під назвою “Весы”. Цих груп було безліч, я ж підписалася на кілька й щоразу порівнювала їх передбачення. Щось середнє між “проведите день на кровати” і “сегодня самое время, чтобы отправится в путешествие мечты” ставало моїм передбаченням на день. 

На другому курсі, коли всю мою стипендію зжирало АТБ, я й взялася за цю роботу (челендж прожити-місяць-на-800-грн-і-не-померти мені більше не подобався). Мій хороший знайомий, який писав гороскопи вже кілька років підряд, порекомендував мене своєму роботодавцю. 

Завдання було таке: щодня писати по 19 гороскопів-цитат до кожного знаку зодіаку. Поясню на прикладі: беремо цитату будь-якого відомого автора або просто сопливу фразу з груп Вконтакті, додаємо туди знак зодіаку, трохи змінюємо речення  й готово.

Помирати від любові – означає жити нею. (Гюго)

Овни помирають від любові, тому що вони не просто люблять, а живуть цією любов’ю. . . 

До речі, три крапки наприкінці речення  це обов’язкова фішка. Звісно, краще не зловживати, але вони автоматично збільшують кількість лайків і репостів  загадковість і трагізм завжди в моді. 

Повторю: 19 гороскопів-цитат до кожного знаку зодіаку (досі не розумію, чому саме 19, чому не 18 чи не 20?!). А знаків зодіаку, на хвилиночку, аж 12. 

19*12 = 228 фраз-гороскопів на день. Оплата – 10 000 гривень на місяць. 

Солідно, правда ж? Але все не так просто. У середньому, я витрачала на це 6-7 годин на день. А сайтів із цитатами в гуглі виявилось не так багато, як вам здається. Уже після трьох тижнів роботи всі відомі гуглу вислови-відомих-людей закінчилися. Довелося терміново підключати фантазію. 

Проте фантазія  штука непередбачувана й капризна, а напрямок її розвитку часто залежить від настрою. Якось у мене були проблеми в особистому житті, я сумувала, злилася й заїдала все це маминими коржиками. Під гарячу руку потрапили гороскопи  ото я понаписувала! Важко уявити, скільки суїцидальних думок у читачів викликали мої гороскопи того дня: 

Терези страждають від зрад, і, здається, що це вже ніколи не закінчиться…

Овни більше не можуть усе це терпіти  як же хочеться піти, канути в небуття…

Як не дивно, такі гороскопи заходили найкраще. До цього секрету успіху я дійшла не одразу: спочатку я використовувала цитати великих філософів і мудреців, але начальник сказав, що це занадто розумно. За його словами, людям немає коли особливо замислюватись  їм хочеться або плакати, або плакати. Зрідка  надихатися, але щоб не надто часто. 

Більше того, мені якось вдавалося подорожувати й одночасно писати по 228 гороскопів щодня. Уявіть картину: окупований Крим, ніч, намет, берег моря, шторм, брезентові стіни ходять ходором, а я сиджу за ноутбуком й складаю гороскопи! (колонку про мою подорож до Криму, до речі, можна почитати ось тут

Мене вистачило на чотири місяці. Наприкінці я билася головою об стіну. Я вже не спиралася на жодні цитати, брала все просто з голови, часом перефразовувала написані мною раніше. Це був невпинний біг божевільного по колу: літери двоїлися, а ноутбук хотілося розбити на друзки. Якщо пекло існує, й колись я туди потраплю, то, замість танців на сковороді, я щодня писатиму гороскопи.

Врешті-решт, я відмовилася від цієї роботи  щоб зберегти свої нерви й людей від моїх нервів. Усе ж не хочеться, щоб хтось убив себе після моїх пророцтв. 

Тому, якщо ви хоч іноді читаєте гороскопи, пам’ятайте: по той бік екрану страждає людина, яку до біса дістало бути пророком вашого майбутнього. І не читайте їх  заради всього святого й не тільки.

Читайте також автостопом у Криму: спогади про окупований півострів. 

Facebook Comments