(c) Ростислав Попський

Творці казкового світу: 5 українських ілюстраторів

Текст: Катерина Толковець

Хто ці люди, яким так майстерно вдається оживити персонажів наших улюблених книжок, прикрасити наші міста зображеннями дивовижних тварин та квітів або підгледіти в буденності казку? Ми поставили собі це запитання і зібрали для вас історії наших улюблених художників та ілюстраторів.

 

Марися Рудська

Рудська
(с) www.facebook.com/marysya.rudska

Марися здобула філологічну освіту в КНУ ім. Шевченка, але вирішила присвятити життя не слову, а пензлю. На сьогодні Марися є ілюстратором більше, ніж 16 книжок.

Марися як художниця дістала визнання ще в досить юному віці. Коли дівчині було 20 років, у “Музеї книги і друкарства України” відбулася виставка її робіт – “Обійняти динозавра”. Тоді, п’ять років тому, широкому загалу були презентовані Марисині малюнки, на яких вона зобразила дивовижних звірів та людей, часто – дітей, які водили дружбу зі “страшними монстрами”: ходили з ними за ручку і спали на їхніх волохатих спинах.

Наразі Марися зображує на папері багато дивовижних речей: і реальних, і ні. На Фейсбуці художниця описала себе як “birdwatcher” (“спостерігач за птахами”). Власне, це Марисине захоплення простежується в багатьох її малюнках: з якою охайністю та увагою вона вимальовує кожну пір’їну, кожен пташиний дзьобик.

Нещодавно Марися стала авторкою казкового муралу на стіні одного з будинків містечка Ямпіль у Вінницькій області. Це була ідея місцевого сіті-гайду Дирижабль. Детальніше про це можна дізнатися ось тут.

Роздивлятися роботи Марисі можна тут , тут  або тут

А ще ми дуже рекомендуємо інстаграм художниці – там часто можна побачити її малюнки у процесі творення.

Оксана Була

(с) www.facebook.com/bratske/
(с) www.facebook.com/bratske/

Знаєте, хто такі “Туконі”? Ні? Ми вам трохи заздримо. Адже ви, вочевидь, ще не переглядали переповнену зображеннями чарівливих лісових мешканців сторінку львівської художниці та дизайнерки Оксани Були.

Оксана здобула освіту в Львівській Національній Академії Мистецтв. Спочатку створювала красу зі скла, а згодом перейшла до акварелей та олівців.

Художниця говорить, що вона, шукаючи натхнення, зазвичай здіймає очі до неба – Оксана, як і Марися Рудська, любить поспостерігати за птахами.

Оксана Була тричі проводила виставки своїх робіт та створила ілюстрації до чотирьох книжок. Одна з них, «Хто росте у парку» Катерини Міхаліциної, була внесена до щорічного каталогу «The White Ravens 2016», куди потрапляють найкращі дитячі книжки, що надійшли до Міжнародної Молодіжної Бібліотеки в Мюнхені.

Милуватися роботами Оксани Були можна тут  і на офіційному сайті художниці.

Також можна придбати авторські книжки художниці «Зубр шукає гніздо» (Видавництво Старого Лева), (2016) та «Ведмідь не хоче спати» (Львів: Видавництво Старого Лева), (2016).

Альона Жук

альена
(c) www.facebook.com/lyo.zhuk

Якщо вам випадало щастя милуватися картинками на сторінці УгоЛЁк  на Фейсбуці – то ви вже знайомі з роботами Альони Жук.

Альона – справжній самородок, бо не має художньої освіти. Це, щоправда, з талановитими людьми трапляється часто: здібності є, а диплому митця нема.

Цікаво те, як Альона прийшла до того, чим тепер займається: спочатку вона відучилася в Могилянці, потім встигла попрацювати журналістом ВВС та Kyiv Post, але серйозно почала займатись ілюстрацією в декреті. Журналістику Альона також не покинула і обожнює обидві свої роботи.

Альона малювала листівки для інтернет-магазину ВсіКниги , долучилася до благодійного проекту “Добра листівка” та спеціально для ClanP створила серію малюнків для футболок та світшотів, ілюструвала обкладинку українського перекладу бестселера “Проект Розі”, книжку лайфхаків для мам “Диво-пристрої для щойно мам” і навіть підручник з соціоніки.

А ще Альона дуже любить малювати людей, тому з радістю приймає замовлення на подарункові портрети, сувенірні картинки різного штибу, може намалювати запрошення на весілля або ілюструвати вашу історію і з великим ентузіазмом відгукується на запрошення прикрасити цікаві проекти. Саме Альона Жук малювала листівки для нашого проекту з пояснюваьної журналістики “Lustrum: Все можна зрозуміти”.

Поліна Дорошенко

(c) www.facebook.com/polina.doroshenko.52
(c) www.facebook.com/polina.doroshenko.52

Чи гортали ви “Лісову пісню” Лесі Українки, що в 2014 році вийшла у видавництві “Основи”?  Коли гортали, то, певно, помітили, які чудернацькі малюнки прикрасили сторінки книжки. Їх, таких нетипових для оформлення творів літературного канону, намалювала Поліна Дорошенко. До речі, “Лісова пісня” з ілюстраціями Поліни Дорошенко також увійшла до каталогу кращих дитячих книжок “The White Ravens”.

Поліна здобула вищу освіту в Національній академії образотворчого мистецтва й архітектури в Києві. Любить поєднувати різні техніки та експериментувати з текстилем, принтами та об’єктами. Наразі художниця працює в дизайн-студії Red Wooden Flag, у стінах якої створюються прекрасні малюнки, що потім прикрашають книги та листівки. Поліна часто малює негативних персонажів, таким чином намагаючись передати всю складну гамму людських почуттів.

Поліна також долучилася до вже популярного проекту “Діячі України”, в рамках якого молоді художники намагались передати характери визначних людей графічною мовою сучасності.

Подивитися роботи Поліни можна тут або на її сторінці на Фейсбуці

Ростислав Попський

(с) www.facebook.com/ABABAHALAMAHA.Publishers
(с) www.facebook.com/ABABAHALAMAHA.Publishers

Історія успіху Ростислава дуже нетривіальна: він любить малювати з дитинства, відвідував художню школу, вражав оточуючих своїм талантом і… закінчив Хмельницький інститут управління та права й працював у Шептівській райдержадміністрації, нараховуючи субсидії. Після декількох місяців державної служби Ростислав вирішив випробувати долю й відправив свої малюнки до видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, звідки отримав схвальний відгук Івана Малковича і запрошення стати ілюстратором нової книги.

Дебютом Ростислава на книжковому поприщі стали малюнки до повісті Януша Корчака “Пригоди короля Мацюся”. З тих пір Ростислав багато співпрацює з “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” та Видавництвом Старого Лева. В його портфоліо – ілюстрації до книжок “Карлик Ніс” та “Маленький Мук” Вільгельма Гауфа, “Бухтик із тихого затону” Володимира Рутківського , “Казки Андерсена”, “Золотоволоска”, “Крамничка тітоньки Мальви” Сашка Дерманського і багато інших.  

На початку своєї ілюстраторської кар’єри Ростислав малював олівцями та ручками, але згодом взявся за акварелі та олійні фарби. Натхнення художник знаходить в музиці й літературі.

У інтерв’ю газеті “Дзеркало тижня” Ростислав сказав, що ілюстрації до “Маленького Мука” далися йому найтяжче з усіх інших, бо твір Вільгельма Гауфа такий же екзотичний, як і моторошний. Серед українських художників Ростиславові Попському найближче до душі роботи Владислава Єрко, Катерини Штанко, Максима Паленко.

Роботи Ростислава можна побачити тут  і тут

Під час написання статті у нагоді стали інтерв’ю з художниками на сайтах kazkarka.comgazeta.dt.ua та особисті сторінки художників у соціальних мережах.

Основне фото – Ілюстрація Ростислава Попського (www.flickr.com)

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *