pexels-photo-46274

Що купують на Львівському Форумі видавців?

Текст: Христина Мельник

Не знаєте, що купити на Львівському форумі видавців? Ми теж! Але ми приїхали у Львів і запитали відвідувачів Форуму, що вони купували та купують на літературному ярмарку, дізналися про їх улюблені книги та подивились на покупки.

Андрій Кавчук:

Першу книгу придбав для себе. Це Стів Харві «Діяти як переможець, думати як переможець» - книга для особистого розвитку та професійного життя. Друга придбана книга «Щасливі люди читають книжки і п’ють каву» французької письменниці Аньєс Мартен-Люган для моєї дружини Оксани. Назва точно дуже пасує до Львова. Для неї також придбав книгу «Бути мудрою мамою», але татові теж є що з неї дізнатися. У нас троє дітей, тому в нашому списку покупок завжди вдосталь дитячих книг. Цьогоріч придбали кілька книг Видавництва Старого Лева, зокрема “Мануель і Діді”. У цього видавництва чудові «непопсові» ілюстрації, а також великий шрифт, що навіть найменшим діткам зручно і цікаво їх читати. Також дуже порадувала книга «Казки-п’ятихвилинки на добраніч» від видавництва «Країна Мрій», адже її назва дуже життєва. «Чому нації занепадають» - дуже радили, читатиму для власного розвитку, адже маю стосунок до держуправління, до партійної діяльності. З попередніх Форумів улюблені книг «Монах, який продав свій Ферарі» Робіна Шарми, а також «Папа і бізнесмен» Андреаса Відмера видавництва УКУ.

page_1

Яна Чапайло:

Зазвичай я маю приблизний список книжок. Нобелівські лауреати, наприклад. Оскільки їх багато - завжди є з чого вибрати. Цьогоріч  я придбала «Щоденник» Анни Франк, бо давно хотіла почитати. Також купила  «Серце пітьми» Конрада англійською мовою, адже українською вже читала, а мовою оригіналу цікавіше. До того ж смішна ціна у 20 гривень. Моїй хрещениці 12, кажуть, що підлітки не люблять читати в такому віці. Але минулого року я придбала їй першу книгу з трилогії Сергія Оксеника «Лісом, небом, водою». Перша частина їй дуже сподобалася, до всього ж, автор – мій викладач. Тому цього року я докупила дві наступні книги. У Видавництва Старого Лева є гарна серія для підлітків, серед якої «Абсолютно нецілована», наприклад. Попередніх років на Форумі я купувала більше професійну літературу, адже працювала над бакалаврською та магістерською роботами. Дуже багато купила біографій, антологій, люблю книги викладачів та критиків, до яких звикла за 6 років навчання. З улюблених це збірка есеїв Вахтанга Кіпіані та Володимира Єрмоленка «Далекі близькі». Щороку змінюється напрям книг, які купую. Тогоріч це була есеїстика та публіцистика, а зараз начитую художню літературу, яку не читала, але мала би.

page_2

 

Марина Дубина:

Я щойно була на презентації Роальда Дала. Його нема в живих, йому би виповнилося 100 років. До цієї події «АБАГАГАЛАМАГА»,  а саме Віктор Морозов, мій улюблений перекладач(бо всі ми йому вдячні за «Гаррі Поттера») переклав Далову книгу «Коняка Фокслі та інші дорослі оповідання». На презентації Малкович та Морозов в ролях зачитали оповідання про автостопника, який виявився не просто автостопником. Ось придбаю цю книгу точно. І ще один примірник для подруги, бо вона попросила «Купи мені щось». Я вдруге на Форумі і вже у ролі волонтера. А минулого року мені пощастило отримати стипендію в день відкриття, я купувала все, що бачила. Вийшло, здається, 16 книг. Дуже багато Кінга, майже все, що переклало з його доробку видавництво "Клуб сімейного дозвілля". Ще кілька книг від «Фоліо». І ще кілька книг Видавництва Старого Лева, які здалися дуже цікавими, коли побачила їх вперше, і далеко не такими цікавими, коли побачила їх вдруге. Ось, наприклад, книга Генрі Марша «Історії про життя, смерть та нейрохірургію». Вона цікава, але є ще щось більш цікаве. З минулого Форуму привезла свою маленьку книгову вежу.

page-3

Наталія Герговська:

І знову я, як і щороку, “влізаю в танк” Оксани Забужко, Лесі Українки. Захоплююся візуальним мистецтвом, тож купую фотоальбоми. Зокрема, альбом Василя Пилип’юка “Світло і тінь”. В мене на кожен Форум є масштабний план бажаних книг, цього року ще все не купила. Сьогодні збагатилася десь на 15 книг. На подарунки племіннику взяла  дитячі книги Видавництва Старого Лева. “АБАГАГАЛАМАГА” - це класика, з цього видавництва починається усе. Також шаную і купую книги видавництва “Каламар”. Я не дійшла до “Нашого формату”, тому завтра мушу приїхати ще. Щороку збираю гроші, купляю, читаю і знову збираю кошти на наступний Форум. Тож на дні Форуму стабільно приїжджаю з Самбора до Львова за книжковими новинками, це традиція. Моя дитина вже виросла, а  я “абагагаламагівські” книжки обожнюю і перечитую дитяче. Радую себе гарними листівками. Зокрема, такі є у “Добрій листівці”. Також цього року дуже хотіла Біблію в шкіряній палітурці, з  закладками, але не вистачило грошей. В своєму віці вже дуже захотіла мати свою Біблію, дозріла.

page4

Надія Ханик:

Я львів’янка, щороку відвідую Форум. Купую книги на подарунок і для себе. Цього разу придбала подарунки дорослим внукам, по 17 і 19 років, видавництва “Клуб сімейного дозвілля”. Одна книга Барбари Шер “Мистецтво мріяти: як отримати те, чого насправді бажаєш“ та “Неординарні. Історії успіху” Гладуела Малькольма. Ці книги я запасла аж до Святого Миколая.

Своєму меншому внуку я придбала книгу для перших спроб читання “Автомобільна абетка”. В цій книзі є ілюстрації та короткі віршики про різні моделі та марки автомобілів. Нехай вчиться читати на прикладі улюблених машин. Для колеги придбала книгу Володимира Лиса “Країна гіркої ніжності”. І ще для іншої колеги книгу Марії Матіос “Чотири пори життя”. Собі дуже хотіла придбати календар із позначенням руху планет, такий ніби як астрологічний, але чи то не було, чи то я не знайшла. З попередніх Форумів видавців маю цілу колекцію книг: всі книги Марії Матіос, починаючи з “Солодкої Дарусі”, Макса Кідрука “Твердиня”, а також книги Ірен Роздобудько.

page-5