men

“Не треба таких флешмобів, пліз”. Що думають чоловіки про #ЯНеБоюсьСказати

Хоча флешмоб #ЯНеБоюсьСказати заохочував людей обох статей розповідати про випадки сексуального насилля та домагань, переважно про свій досвід розповіли жінки. Реакції чоловіків на ці історії були різноманітними: від повного несприйняття і глузування до співчуття жінкам.

Ми зібрали ці реакції не для того, щоб звинуватити чоловіків. Ми вважаємо, що разом вони показують зріз суспільної думки і ставлення до проблеми насилля в Україні. 

 


 

Сижу в ахуе от историй ‪#‎яНеБоюсьСказати‬. В первую очередь, от их количества. Честно, не мог подумать, что сексуальное насилие аж настолько распространено((

Милан, журналист


 

А зачем об этом сейчас говорить в фейсбуке? Типа легче становится? Вы прощаете тех о ком пишите? Или в чем фишка для чего это?

Ярослав, сотрудник ОБСЕ


 

В мене склалося враження, що наступним ступенем відвертості на ФБ буде пощення всраних трусів, а під фотами - співчутливі коменти: розумію тебе, поділяю твій біль...

Олександр, відомий письменник

 


 

Дякую за ‪#‎янебоюсьсказати‬. Багато важливих, болючих, непростих зізнань. Дуже б хотів, щоб далі жінки не тримали в собі роками ці історії, а пошвидше розповідали, подавали судові позови чи висміювали тих, хто домагається.

Антон, журналіст


 

У відповідь на антимужиковий флешмоб ‪#‎яНеБоюсьСказати‬, пропоную відреагувати дзеркальним флешмобом ‪#‎бабаДінамо‬. Знаєте, в кожного в житті трапляються різні випадки, але це не значить, що всі навколо ідіоти)

В'ячеслав, продюсер в "Остання барикада"


 

Много лет назад я вышел вечером из офиса. Была зима, офис был на Глыбочицкой, путь был через скверик, в котором возились в снегу двое ребят и девчонка. "Балбесы, молодежь, завидую" - думал я, проходя мимо. И только через метров 40 услышал какой-то странный писк, не похожий на радость от игры в снежки. Обернулся, что-то спросил. Парни сорвались и убежали. Девушка осталась. Сквозь слезы разобрал, что у нее что-то выдергивали из рук, сумки, карманов. До сих пор мне стыдно, что я, тогда еще не бегун, но уже неплохой боксер-любитель, не присмотрелся. Одного бы точно догнал.

Владимир, глава PR агентства


 

Ми гуляли з другом на День незалежності на Співочому полі, нам було років по 14-15. Дорогою до Арсенальної я вирішив налякати молоду жінку, що йшла попереду, переслідуючи її.
Ми йшли за нею на відстані 20 метрів аж до самої станції метро. Не наближалися, але й не відставали, коли вона пришвидшувала кроки. У нас не було планів завдати їй фізичної шкоди - просто потримати в напрузі. Наш план спрацював, і в метро вона вже забігала, а ми пішли далі.

Тільки у зв’язку з флешмобом ‪#‎янебоюсьсказати‬ я усвідомив, якої психологічної шкоди я міг їй тоді завдати.
Мені дуже соромно, я би хотів вибачитися перед нею.

- Ілько, програмний директор кінофестивалю


 

Как я писал выше - феминизм прикрывается сексизмом, и это страшно! Жаль, что этот флешмоб (благородный по идее) такой гнилой по существу! Многие девушки, ставшие свидетелями насилия в семье или ставшие жертвами насилия зачастую скрывают или недоговаривают обстоятельства, которые были до этого насилия, а эти обстоятельства имеют очень большое значение! Остаеться только наблюдать, как феминизм в который раз унижает мужской пол в угоду своим эгоистическим потребностям!

- Гера, инженер


 

У меня две дочери и с этими вашими флешмобами прикуплю-ка я еще и карабин.

Денис, журналист


‪#‎яНеБоюсьСказати‬
Дрочу...

Николай, инструктор в Нацгвардии

 

Від імені хоч трохи адекватних чоловіків прошу вибачення у всіх жінок. Історії з хештегом ЯНеБоюсяСказати просто жахають.

Олександр, партнер у PR агентстві


 

Головний момент, про який слід замислитись: щоб регулярно ґвалтувати й харасити мільйони жінок, потрібні мільйони чоловіків. Не серійні чікатіли це роблять, а звичайні пацани і мужики, яким вбили в голову, що мужність – це ставлення до жінки як до речі. І що треба проявляти «ініціативу», бо жінкам це подобається. І ще багато подібних фігонь.

Отар, викладач


 

оце почитавши ‪#‎яНеБоюсьСказати‬, нарешті усвідомив МАСШТАБ і зрозумів, чого це з таким милим і інтелігентним мною кілька разів явно відмовлялися їхати в ліфті жінки, наприклад. тепер понятно.

Артем, мандрівник


#‎яНеБоюсяСказати‬ : це вам за футбол, мужики!

Віталій і Дмитро, видавці і письменники


 

Расфрендил всех, кто у меня в ленте описал свои сексуальные сложности. Если таковые есть, то их нужно рассказывать психотерапевту, а не заниматься здесь эксгибиционизмом

- Святослав, адвокат и бывший политик


 

Йдіть ви нахуй з вашою колективною відповідальністю.
Ґвалтівників, збоченців, любителів хапати незнайомих за проміжність - треба вбивати або ізолювати і ставити над ними досліди. Але оцією аґресивною мізандрією ви лише стали на шлях, який вас приведе в нікуди.

 - Paul Kiss 


 

Что это за мрачные флешмобы какие-то женские? У меня впечатление, что я в фильме про маньяка весь день живу, казалось, что кругом запуганные женщины плачут в своих офисах. Не надо больше таких флешмобов, плз.

 - Андрей, биржевой трейдер


 

#‎ЯнеБоюсьСказати‬ напевно найкращий флешмоб, який коли-небудь бачив на фб. Дякую дівчата за сміливість говорити, це дійсно дуже важливо.

Антон, активіст