lustrum-11

5 простих порад, як знайти ідеальних сусідів у квартиру

Рано чи пізно більшість із нас починає шукати окреме житло від батьків. Іноді коштів, щоб зняти цілу квартиру, не вистачає. Тоді залишається лише один варіант: шукати дво-трьох-кімнатну квартиру й майбутніх співмешканців. Lustrum підготував для вас 5 простих, але корисних порад, як знайти ідеальних сусідів для спільного проживання. 

Найкращі сусіди — давно знайомі сусіди

Так, як би очевидно це не звучало, але найкраще знімати житло з людьми, яких ви знаєте хоча б кілька місяців, а ще краще — кілька років. Ваші близькі друзі — ідеальний варіант, адже ви знайомі достатньо добре, знаєте позитивні й негативні сторони один одного, вмієте не тільки сваритися, а й миритися. Тому, коли шукаєте житло, спершу запитайте в усіх знайомих, чи, раптом, вони не хочуть переїхати. 

Знайомі знайомих

На цьому етапі повинне запрацювати сарафанне радіо. Якщо всі ваші близькі друзі — щасливчики, які мають житло, залучіть їх до пошуку ваших майбутній співмешканців. Адже у ваших близьких є точно чимало друзів чи знайомих, і хтось із них може шукати житло. Цей варіант хороший, тому що, теоретично, люди, з якими ви в хороших стосунках, спілкуються з людьми, які мають ті ж самі інтереси й риси характеру. Тому, якщо ворог мого ворога — мій друг, то друг мого друга — мій майбутній сусід.

О, слава соцмережам! 

Менш надійний варіант, але він також працює. Використати соцмережі можна різними способами: 

  • написати оголошення у своїх профілях, що ви шукаєте сусідів. При цьому важливо написати про себе, свої звички, плюси та мінуси (будьте чесними) й вимоги до мабутніх співмешканців (але не перестарайтеся — ніхто не ідеальний, і ви також). Можливо, хтось із ваших фоловерів захоче з вами жити;

  • написати в групи з пошуку квартир/кімнат. Схема та ж сама, як і в першому способі, але тут ще потрібно вказувати ціну, умови, писати максимально чітко й коротко. Людей, які гортатимуть сторінку, може зацікавити ваша пропозиція, й вони вам напишуть. Одна з хороших груп у Фейсбуці для пошуку сусідів називається “Ріелтори – зло“; 
    Також є сайти, де ви можете знайти окрему кімнату, а з сусідами знайомитися вже в процесі: tochka.net, domik.ua, bn.ua. Ще, як варіант, — OLX, але будьте обережні — там є шахраї. Ще можете перевірити групи й сторінки у Фейсбуці вашого міста. Наприклад, Оренда в Києві без посередників, Нерухомість Львова, Оренда квартири або кімнати в Києві та інші;

  • не робити про себе пост, а читати пости інших. Так, ви не єдині в своєму місті, хто шукає співмешканців. Можливо, вам впаде в душу чийсь крик про допомогу й ви самі напишите людині, яка прагне знайти хорошого сусіда. У повідомленні старайтеся показати себе з кращої сторони, але, знову ж таки, будьте чесними.

Нові знайомства

Якщо вам здається, що ви знайшли свого ідеального сусіда в Інтернеті, — не поспішайте з висновками. Наша поведінка в соцмережах при сильному бажанні може бути майже ідеальною. Реальність же може виявитися трохи іншою. 

Тому, домовтеся про зустрічі з двома-трьома кандидатами, зустріньтеся за чашкою чаю, поговоріть, дізнайтеся інтереси один одного. Адже, може виявитися, що в когось алергія на кота, який живе у вашій квартирі, або ця людина обожнює влаштовувати гучні вечірки, які ви не переносите. Якщо ви знайдете найбільш підходящу для вас людину, — хапайте й не відпускайте. 

Шукайте житло разом

Якщо ви такий “щасливчик”, у якого немає не тільки сусідів, а й житла, то обов’язково шукайте квартиру чи кімнату разом із людиною, з якою ви хотіли б жити. Розподіляйте обов’язки, телефонуйте господарям по черзі, а дивитися на житло їдьте разом. Це чудова можливість побачити поведінку людини в стресовій ситуації. Можливо, ви почнете сваритися ще в перший день, а такі сусіди вам точно не потрібні. 

Ще важливий момент: обговоріть усі деталі спільного проживання, які важливі для вас обох. Наприклад, хто й коли буде прибирати, хто відповідатиме за своєчасну оплату комунальних, хто купуватиме туалетний папір й виноситиме сміття (дрібниця, через яку можуть розпастися навіть сім’ї), чи можна приводити додому друзів/хлопця/родичів і на скільки. Проведіть детальну розмову, домовтеся про умови, й проблем щодо цього в майбутньому у вас не буде.

А як знайдете ідеального сусіда чи сусідку, влаштуйте спільний вечір із піцою й фільмами — це допоможе вам швидше пройти шлях від незнайомців до хороших співмешканців. 

inside text banner 2

Читайте також У мене депресія! Що робити, якщо це правда.

А ще Непереносимість лактози й глютену: що це таке й чим небезпечне.

Facebook Comments