lustrum-5

До дня народження Лесі Українки: 18 пісень на вірші українських поетів

Текст: Дарина Шевченко

У день народження Лесі Українки  української поетеси, авторки легендарної “Лісової пісні” і просто надзвичайно сильної жінки  ми підготували для вас підбірку пісень українських виконавців на слова українських поетів. Адже поезію слід святкувати поезією, а ще краще  поезією та музикою.

Леся Українка

На слова Лесі Українки є зовсім небагато пісень, що дивно, зважаючи на мелодійність та образність її віршів. Прогалину закривають своїми прекрасними голосами Сестри Тельнюк із піснею “Досадонька” на слова поетеси.

Також із нагоди 149 років із дня народження Лесі Українки діти, які навчаються в Творчій школі Павла Табакова, виконали вірш поетеси у реп-стилі. Вийшло сучасно й цікаво, як на наш погляд.

Невідома нам співачка Олеся Заграва заспівала пісню на ще один вірш Лесі. Нам здається, що вийшло непогано, але дивіться самі.

Іван Франко

Вірші Івана Франка дещо популярніші серед українських музикантів. На слова поета заспівав навіть колись шалено популярний серед дівчат-підлітків Віталій Козловський. І, мусимо визнати, навіть попри те, що самого Козловського в різних ракурсах у кліпі забагато, вийшло дуже ніжно. Зрештою, кого дратує  можна ввімкнути аудіо:

Не оминули увагою поезії Франка й ідейні українські рокери Плач Єремії  тут усе передбачувано добре.

І зовсім зворушливі Один в Каное з піснею “Човен” на слова поета.

inside text banner 2

Тарас Шевченко

Тарас Шевченко, великий український поет і, пробачте за пафос, пророк  і в музиці найперший. На слова Шевченка заспівали Гайдамаки, бо грі

х би їм було, певно, не заспівати на слова Шевченка; Тартак – “Косар”; і Кому Вниз.

Останні поклали на музику чи не весь Кобзар і навіть стали першим рок-гуртом, висунутим на здобуття Шевченківської премії. Слухати не переслухати, й воно того варте, якщо не хочете, аби й по закінченню школи Шевченко асоціювався у вас лише з “ягнятами за селом”.

Але найбільше нам припали до душі Ot Vinta, які дуже весло, в своєму стилі, поклали на музику знамениті вірші з Катерини  “Кохайтеся чорноброві”. Так-так, тієї самої “Катерини”, де вагітна жінка з розбитим серцем топиться під тиском жорстокого соціуму. Ага, пісня весела, ви все правильно прочитали.

Ліна Костенко

На слова Ліни Костенко співають багато. Ольга Богомолець, лікар, співачка, громадський активіст, депутат і навіть екс-кандидат у президенти України, взагалі, здається, має благословення від самої пані Ліни, яка навіть вряди-годи буває на концертах Богомолець. Ми не змогли обрати одну пісню. Тому обирайте самі  Богомолець має цілий YouTube канал зі своїми піснями на вірші поетеси.

А от зовсім неочікувано вірш Ліни Костенко “Вечірнє сонце” поклав на музику білоруський гурт Brutto, солістом якого є Сергій Михалок (з колишнього Ляпіса). Він же автор знаменитих “Воїнів Світла”. Та й загалом Brutto хлопці брутальні, а тут все так лірично і тривожно. Дивіться самі.

Сергій Жадан

Не Жаданом єдиним, але таке враження, що на Сергія Жадана працює мало не вся рок-індустрія країни, вже не кажучи про те, що сам він весь час виступає в творчому тандемі з гуртом “Собаки в космосі”.

На слова Жадана заспівав харківський гурт Оркестр Че. Відома пісня гурту Luk “Сахалін” теж, виявляється, на слова Жадана. Уже й гурту такого нема, а пісня на слова Жадана є.

І, нарешті, Kozak System. Їхня пісня “Коли вона” на вірші, певне, найпопуляпнішого сучасного поета вже стала майже культовою, незважаючи на своєрідну акторську гру в кліпі.

Також порадували нас (і, сподіваємось, порадують вас):

Плач Єремії, які поклали на музику прекрасний вірш Богдана-Ігоря Антонича “Весна (або Мова Гайова)”.

Уже відомі нам Плач Єремії з піснею “Грифон” на слова сучасного поета й письменника Юрія Андруховича.

І вже зовсім на часі виявились Сестри Тельнюк із піснею “Рядок з автобіографії” на слова української письменниці, публіцистки й поетеси Оксани Забужко. Відео до пісні від українського об’єднання кінематографістів Вавилон 13 супроводжується відповідним відеорядом із Революції Гідності.

“Хай не славою (Бог там з нею!) —
Як присягою на шаблях,
Мої предки владали землею:
Їм належала ця земля!”
– пише Оксана Забужко, співають сестри Тельнюк, а ми просто залишимо це тут.

Читайте також Листи про кохання відомих письменників і поетів.

А ще 12 віршів Василя Симоненка про любов, смерть, велич та Україну.

Facebook Comments