lustrum-10

Словник сексиста

Мабуть, кожна жінка хоча б раз у житті чула в свою адресу сексистські фрази. Щоб такого більше не повторилося, Lustrum зібрав найбільш поширені вислови, які вживають по відношенню до жінок. Надсилайте цей список друзям, щоб словник сексиста був лише онлайн-довідкою, а не словами, які використовують у реальному житті.

Це ти така нервова, бо в тебе ПМС?

Ні, жінка може бути нервова, тому що в неї немає настрою або її щось вибісило. Наприклад, ваше питання. 

Приймаємо на роботу дівчат приємної зовнішності, обов’язково додавайте фото!

А яка зовнішність “приємна”? А яка  “неприємна”?! Коли людей беруть на роботу, насамперед, через їхню зовнішність, а не через навички та досвід  це сексизм. Жінка  не офісна декорація.

inside text banner 2

Тобі треба навчитись бути справжньою жінкою, бо тебе ніякий мужик не захоче.

Кожна жінка  справжня. Жінки народжуються справжніми жінками, як і чоловіки народжуються справжніми чоловіками. Але всі ми  різні. Жінки з короткими стрижками  не менш “справжні”, ніж жінки з довгими зачісками. Це ж стосується і стилів одягу, манери говорити, наявності чи відсутності чоловіка. 

А для кого це ти так нарядилась? На побачення йдеш?

Ні, просто для себе. Попри поширену думку, жінки обирають свій одяг залежно від свого настрою та планів на день, а не з думкою про самця, якого “хочеться підкорити”. 

Ти ж дівчинка, тобі все дається легше, бо дівчатам усі йдуть на поступки.

Ні. Жінки у своєму житті та кар’єрі проходять не менш складний шлях, ніж чоловіки. А приписувати одному з гендерів ознаки, яких він не має  сексизм.

Що ти так ноги широко розставила (в метро, в кафе і тд), Хіба можна так дівчаткам сидіти!?

Широко розставляти ноги в людних громадських місцях  погана ідея і для чоловіків і для жінок просто тому, що ви завдаєте незручностей іншим людям. А от зловживають розставлянням ніг радше чоловіки. Але якщо місця достатньо й вам комфортніше сидіти так  сидіть, жінка ви чи чоловік. 

Тобі це краще вдасться, це (прання, прибирання, прасування, приготування їжі) ж жіноча робота!

Це  стереотип, який навіть не має особливого історичного підгрунтя. Чоловіки вже давно не полюють на мамонтів. Та й навіть у ті прадавні часи жінки відповідали за збиральництво, й саме це (не мамонти!) забезпечувало велику частку їжі для племені. Як жінка, так і чоловік можуть однаково добре прибирати, готувати й виконувати інші домашні справи. Стать жодним чином не додає й не відбирає навичок домашньої роботи. 

Гарним жінкам і вчитися не треба  життя й так складеться!

Освіта  це опція для обох статей. Відсутність освіти впливатиме на життя та його якість незалежно від вроди. Зробити ставку в житті на фізичну привабливість  найгірша порада, яку можна дати як жінці, так і чоловіку. 

Маєш берегти цноту до весілля! То чоловікам  можна, на козаку ж нема знаку!

Таке нерідко доводиться чути від бабусь, так їм говорили їхні бабусі. Дошлюбний сексуальний досвід у жінок вважався недопустими, в той час як чоловіки могли мати скільки завгодно партнерок до весілля. Ті часи минули. У сучасному суспільстві й чоловіки й жінки можуть у рівній мірі отримувати досвід у всіх сферах життя. Не варто повторювати древні стереотипи. 

О, в тебе айфон? Хлопець подарував?

Ні, сама заробила. У сучасному світі жінки працюють на рівні з чоловіками, заробляють гроші і, так, самі купують собі все необхідне.  

Ну куди це ти таку коротку спідницю вдягла? А потім будеш казати, що хтось чіплявся…

Звинувачення жертв (харасменту й сексуального насилля)  поширена практика в патріархальних суспільствах. Але давайте з’ясуємо раз і назавжди  жертва ніколи не винна. Жодна коротка спідниця (декольте/відкритий купальник/короткі шорти) не може спровокувати нормальну людину на насилля. На відміну від тварин, людина  істота розумна й несе повну відповідальність за свої вчинки.

У тебе надто жорсткий характер, треба бути м’якшою, інакше чоловіки будуть поряд із тобою відчувати себе імпотентами.

Жодна жінка не повинна змінюватися просто для того, щоб чоловік відчував себе так чи інакше. Пари можуть іти на компроміси, але точно не в односторонньому порядку. А чоловік, якому складно з сильною жінкою  може сам стати сильнішим, або шукати свого щастя деінде. 

Із такою фігурою швидко роботу собі знайдеш!

Фігура, очі, колір волосся і шкіри жодним чином не впливають на успіхи в пошуку роботи. Це стосується і чоловіків і жінок. А якщо впливає  задумайтесь, чи потрібна вам робота, де вас цінують не за досвід і вміння, а за зовнішність.

Ти коли плануєш народжувати? Тобі вже 25, скоро буде пізно!

Оптимальний вік для жінки, щоб народити першу дитину  до 35 років. Але є й ті, хто народжують і після 40. І все у них добре. Більше того  є й ті, хто не збирається народжувати зовсім. І в них також усе добре. Материнство  це опція як для жінок, так і для чоловіків. 

Твоя врода, мабуть, дуже допомагає в роботі (красивим журналісткам же всі хочуть давати інтерв‘ю).

У роботі жінкам, як і чоловікам, допомагають знання, досвід і навички.

Ти що, знову на роботі? А чоловік знову вдома сам? Так він скоро від тебе піде!

Це не точно. Чоловік від жінки й жінка від чоловіка можуть піти з різних причин і з однаковим успіхом. Комфорт у стосунках залежить від спільної угоди в парі й один із базових пунктів цієї угоди, зазвичай,  взаємна підтримка. У тому числі і в роботі. Яка, як у жінок так і в чоловіків, може займати багато часу в певні періоди.

Чому ти подорожуєш одна? Ти ж дівчина, тебе згвалтують!

Жінка не винна в нездорових сексуальних потягах чоловіків, яким подобається отримувати секс силою. Коли жінка подорожує одна  це нормально. Ненормальними є сексуальні домагання. 

Дівчинко, послухай мене, я ж краще на цьому розуміюсь!

Класичний кейс менсплейнінгу. Менсплейнінг  манера чоловіків пояснювати щось (і так зрозуміле або дуже просте) жінкам зневажливо або занадто спрощенно, зі знижкою “на стать”. Не робіть так. Просто не треба. 

Припудри носика, це дуже важлива зустріч, маєш справити приємне враження.

Щоб справити хороше враження жінкам не треба пудрити носика. Чоловікам, в принципі, також. На робочих зустрічах за гарне враження відповідають комунікаційні навички, знання, досвід і підготовка. 

А ти вмієш готувати? А як же ти заміж вийдеш? Шлях до серця чоловіка лежить через шлунок!

Ми віримо, що шлях до сердець жінок і чоловіків лежить через взаємну повагу, любов і довіру, а не через борщі та пляцки. А вміння готувати  може бути цікавим хобі, як для чоловіків так і для жінок.

Усі й так знають, що ти зустрічаєшся з іноземцем лише через гроші.

Як і українців, іноземців теж можна покохати. Дискримінація людей та стереотипи щодо них через іншу національність  уже давно минуле століття. 

Читайте також Секс, тіло й самопізнання: українські проекти й інстаграм-акаунти про важливе.

А ще  Якщо вона мовчить — це не “згода на секс” (колонка)

inside text banner 2

Facebook Comments