Pexels.com

Якщо вона мовчить — це не “згода на секс” (колонка)

Автор: Людмила Дуленко

dulenko_author

Від редакції: На початку січня набули чинності зміни до Кримінального кодексу України, що криміналізують домашнє насилля, та вводять поняття “згода на секс”. Це означає, що раніше закон визначав згвалтування (Стаття 152), як секс “із застосуванням насильства, погрози його застосування, або з використанням безпорадного стану потерпілої особи”, а тепер – як секс без добровільної згоди. Це більш прогресивне формулювання, прийняте в багатьох країнах ЄС. В Україні “згода на секс” спричинила багато жартів у соціальних мережах. Користувачі жартували, що перед сексом парам знадобляться послуги нотаріуса, а багато хто всерйоз розмірковував про те, що нове законодавство спричинить хвилю хибних звинувачень у згвалтуваннях. Наступний текст є відповіддю авторки на ці та подібні реакції. 

Попередження – нецензурна лексика.

Кілька місяців тому я подивилася серіал “13 причин чому” на Нетфліксі. Головна героїня, учениця старшої школи, кінчає життя самогубством. Невдовзі після цього кілька учнів отримують касети з записами, на яких дівчина розповідає про причини свого вчинку і називає імена винних. Я думала, це звичайна підліткова драма. Але, проковтнувши цілий сезон за два дні, я потім ще довго не могла вгамувати в грудях відчуття болю, безсилля і безповоротної втрати.

Якщо дівчина ходить на побачення з хлопцями, а потім вони вихваляються, що мали її в усіх позах – її назвуть шалавою. Ніхто не повірить, що нічого не було. В очах суспільства тепер вона доступна, з нею можна робити що завгодно, і вона сама буде винна. Чоловіки свистітимуть їй у спину, хапатимуть за сідниці і шепотітимуть “ти ж цього хочеш”. Жінки відвернуться від неї, бо вона брудна, розлучниця і потенційна хижачка, що полює на їх дорогоцінних половинок.

Секс в нашому суспільстві і культурі – це засіб встановлення ієрархії. Хто ви*бав – той і головний. Навіть наша лексика говорить про це – “взяв”, “не дає”, “нагнув”, “присунув”, “опустили”, “відтрах*в”. Більшість нецензурної лексики пов’язана зі статевими органами чи процесом спарювання. Сюди яскраво підмішується тема насильства, бо “дати пиз*ди” чи “відпиз*ити” – то вже не про секс, а про биття. А найпопулярніший посил “йди ти на х*й” – це словесний варіант “опускання” на зоні, коли чоловіки гвалтують іншого чоловіка, опускаючи його до ролі кого?.. Жінки, в їх розумінні – нижчого створіння.

Звісно, в такій картині світу згода партнерки не потрібна! Секс вимагають, випрошують, продавлюють, схиляють до нього, підпоюють, користуються і т.д. Зрозуміло, що зміни в законодавстві, які скаламутили це болото, викликають корчі і протест (чомусь, з боку чоловіків, хоча закон працює для всіх). Чоловіки переживають, що тепер їх будуть масово оббріхувати – так, ніби всі жінки поголовно мстиві стерви. Вони пишуть про можливі гіпотетичні страждання чоловіків у той час, коли тисячі жінок страждають у реальності.

Що ж, хлоп’ята, велкам у майбутнє. Якщо вона заціпеніла і мовчить – це не згода на секс. Якщо вона кволо відпихається – це не згода на секс. Якщо вона ховає обличчя і не реагує на поцілунки – це не згода на секс. Якщо вона ваша підлегла, від вас залежить її майбутнє, і ваша рука у неї на коліні – це не згода на секс. Якщо вона прийшла до вас у гості, напилася і лежить непритомна – це не згода на секс. Якщо вона дозволила заплатити за себе в ресторані – це не згода на секс. Якщо вона вночі з радістю перекидалася з вами у ліжку, а вранці вивертається з обіймів і хоче піти – це не згода на секс. Якщо вона охоче відповідала на поцілунки і ви дійшли до третьої бази, але вона раптом стискає ноги – це не згода на секс. Якщо ви в шлюбі 10 років, вона не хоче, але вам треба, і вона терпить – це не згода на секс.

Якщо ви не знаєте, що таке згода на секс, як вона виглядає і як випадково не згвалтувати жінку – ради бога, всіх святих і свого благополуччя, не займайтеся сексом з іншою людиною. Врешті-решт, секс-шопи на кожному кроці і асортимент там вражає.

Головне фото: Pexels.com

 

Facebook Comments