aksenova

Сосна, короп, артишок: 7 людей про свої татуювання

Все, що ви завжди хотіли знати, але боялись запитати про татуювання. Як обрати малюнок, як наважитись, у кого бити - ми знайшли людей які розповіли нам все і порадили своїх майстрів. Ну і це, як мінімум, цікаво!)

Настя Соснова

Асистент проектів

12442867_1738874369677452_1290781117_n

Історія

Роки чотири тому на дні народження мого двоюрідного брата я, брат і сестра вирішили набити однакові татуювання. Щось, що нас би трьох об’єднувало. Ми дуже дружні родичі, хоч і жили на той момент в різних кутках України. А ще у нас однакове прізвище - Соснові. Ми ж з сестрою дівчата, колись, мабуть, вийдемо заміж і змінимо прізвище, а хотілось би, щоб щось сімейне таки лишилось. От і вирішили набити сосни.

Довго відкладали цю ідею, не могли наважитись, а десь рік тому до міста приїхав знайомий татуювальник і для нас із сестрою все швидко вирішилось. Вибрали малюнок і на наступний день зробили. Місце теж обрали символічне - під серцем.

Планували її робити в рази меншу, та цей ескіз змусив нас передивитись свої погляди. А от брат ще не зробив - не вибрали потрібний малюнок, цей занадто дівчачий.

Як наважитись

Ми довго виношували ідею. А коли знайомий приїхав і сказав, що зможе нам допомогти, то ми за день наважились. Навіть злякатися особливо не встигли.

Хочу ще

Раніше думала, що першим татуюванням в мене буде щось дуже велике. А зараз вже ні, віддаю перевагу символічності. Тому вже давно думаю про невеличкий герб нашої країни.

Ціна

Мені моє татуювання дісталось безкоштовно.

Майстер

Андрій Шевченко, місто Кременчуг

Альона Жук

Журналіст, ілюстратор

12752112_1178881505476438_1325970992_o

Історія

Перше татуювання ми вирішили зробити, коли мій чоловік зробив мені пропозицію. Вирішили, що зробимо коли подамо заяву в РАГС. Так і зробили.

Самі вибрали шрифти, майстра я просто знайшла в інтернеті. Він був в такій шкіряній жилетці і всі стіни у нього були обвішані якимись черепами, смертями з косами.

Мені, здається, робили першій, і мене трусило. Здавалось, що це страшно і боляче. Але це не страшно і не боляче, навіть лоскотно. Ці татуювання у нас іменні - у чоловіка Льо (так він мене тоді називав), а у мене - Жу (так я його називала).

Друге татуювання у мене - зточений олівець за вухом. Олівець - бо я пишу і малюю. Я довго носилась з цією ідеєю, сама намалювала ескіз. Довго думала чорно-білий чи кольоровий. Вирішила - кольоровий, жовтий олівець з рожевою гумкою. Майстра вже шукала за рекомендаціями. Він теж сказав: звичайно кольоровий - жовтий олівець з рожевою гумкою! І я вирішила, що це воно!

12754870_1178879218810000_1018031709_o

А третя у мене - паперовий літачок на руці. Цю ідею я підглянула на фестивалі, на Сігеті. Вирішила, що хочу паперовий літачок з паперу в лінійку - з такого, як робили літачки в школі. Зробила у цього ж майстра.

12699236_1178880095476579_371690434_o

Хочу ще

Хочу ще, у мене багато ідей, але всі минають. Хотіла собі контурну карту світу на руці набити, але потім таке татуювання зробила моя подружка, і я вирішила, що це якось неприкольно. Хочу келих вина, але чоловік сміється з мене. Каже: це щоб всі знали, що ти алкоголік? Кажуть, треба набивати те, що ти робиш постійно. Я от постійно мию посуд - може, наб’ю собі посуд.

Ціна

Олівець - 400 грн, літачок - 600 грн. Іменні тату були в 2011 році і коштували 200 грн за обидві.

Майстер

Другу і третю я робила у одного майстра - Макса Милославського.

Ірина Аксьонова-Томчак

фотограф

aksenova2

Історія

Ключик - це моє друге татуювання, на внутрішній стороні лівого плеча. Це місце вибрала ще до того, як вирішила, що там буде саме ключ. Я, взагалі, велика прихильниця вінтажних речей, а старі ключі - їхня форма та вигляд завжди мені нагадували про щось загадкове та магічне. Ескіз ключа - взяла з Google Images основу (верх) і потім в Paint домальовувала нижню частину та стрічку. Для багатьох татуювання - це картинка на шкірі, для мене татуювання завжди мусить мати значення. Ось так цей ключ відчиняє всі двері для мене. Принаймні, я в це вірю.

Як наважитись

Наважитися на татуювання взагалі легко, якщо точно знаєш, що хочеш набити і куди.

Хочу ще

Так, хочу ще як мінімум одне, на правій руці, буде пов'язане з Києвом. Раніше хотіла рукав, але на разі жодної ідеї на нього не маю.

Майстер

Робила у Києві, у 2011 році, в салоні Таtоо 3000. Майстер Геннадій Головач (він також робив моє перше).

Ціна

Тоді було 800 грн.

Лала Тарапакіна

автор проекту “Знайдено в Україні”, експерт з внутрішнього туризму

lala1

Історія

У мене дві татушки. Обидві - дуже ретельно підібрані з книги “Орнаменти степової України”, з елементами, властивими одеському регіону. Я з Одеси. Потім з майстром ми їх адаптували. На зап’ясті - віночок-оберіг. На плечі - орнамент. Я не хотіла традиційну “мандалу” як у всіх, мені потрібне було щось дуже своє, рідне, що говорило б про мене основне - я люблю колір і рідне місто. Татуювання має право бути тільки тоді, коли ви хочете цим сказати цьому світу щось важливе. Вважається, що татуювання міняє життя людини дуже круто, в кращий бік.

lala2

Як наважитись

Наважувалась я рік, записалась за півроку. До цього майстра легко не потрапити.

Хочу ще

Ні, достатньо. Коли багато - це вже нікуди не годиться, має бути все в міру. Не люблю повністю зататуйовані тіла, тільки деталі.

Майстер

Scady Abramova. Майстра вибирають всі за рекомендаціями, у кожного свій напрямок. Скаді дуже відома, її напрямок - орнаменталістика.

Ціна

У будь-якого майстра погодинна оплата, мабуть. Один сеанс - 4 години, 200-400 грн за годину. Все разом мені вийшло 3500 грн.

Данило Блінов

працівник Міністерства молоді та спорту

blinov

Історія

В мене короп. То японська легенда: коли короп підніметься по водоспаду, він перетворюється на дракона. Символізує високу спроможність протистояти негараздам і труднощам. Китайці б'ють коропа, коли народжується дочка. Але в мене то просто було бажання. Товариш бив собі, я подивився і теж схотів. Ми з майстром довго редагували малюнок, купу разів зустрічалися.

Як наважитись

Я кілька років до цього йшов. Тож не було сумнівів. Боявся трохи, що майстер щось не так зробить.

Хочу ще

Скоро буду бити дракона. Дракона вирішив бити, бо після коропа моє життя почало лише ускладнюватись. Саме купа речей яким я протистояти маю. Мені давно здається, що таки має цей короп на моє життя вплив. Тож дракон, за легендою, має полегшити моє протистояння.

blinov2

Майстер

Vasily Shtyrev. Зара я майстру дуже довіряю. Зателефонував - хочу дракона! Зкинув пару фото з нету. Він вислав його бачення. Каже: на плече будем бити. Добре, кажу, на плече то на плече.

Ціна

Десь 2000 грн.

Анастасія Суботіна

проджект-менеджер

суботина карта

Історія

Нічого особливого, просто артишок. Так вийшло, що я дуже люблю Італію і дуже люблю готувати, а артишок - один з найбільш розповсюджених овочів в італійській кухні, і я вирішила, що мені потрібне щось, що не дасть мені забути про цю мою любов до Італії.

артишок суботіна

Найперше своє татуювання я зробила давненько. Є такий чувак Джон Фрусчанте. Моя найбільша мрія почути його вживу, але після того як він пішов з РХЧП він майже не виступає, а я його шалено люблю, навіть не знаю чому. Коли я розійшлась із хлопцем, я пішла і зробила собі татуювання - напис з назвою моєї улюбленої його пісні, "The First Season". До речі, цей хлопець тепер мій чоловік. Ми просто колись з ним сиділи на березі Азовського моря, у нього тоді ще була дівчина, ми просто поїхали на море великою компанією друзів і він дав мені послухати альбом Фрусчанте, який тоді тільки вийшов.

Ще одна - маленька карта світу на зап’ясті, щоб не забути, що треба подорожувати. Тому що, як то кажуть, collect moments not things.

Як наважитись

Я дуже хотіла татуювання відносно велике, але довго не могла придумати яке, потім придумала артишок і зробила його. Я вже була майже передумала його робити, а потім вирішила все ж поїхати до друзів в Київ і заодно і його зробити. Ну, тобто ідею я виношувала місяць так точно.

Хочу ще

Точно буду бити ще, тільки поки не знаю що!

Майстер

Roma Broslavsky. Другу і третю била у одного. Заради третьої навіть приїхала до Києва, бо майстер переїхав в Київ. Він офігенний чувак. Трошки інтроверт, але це йому не заважає робити класні татуювання.

Ціна

Остання коштувала дешевше, бо я його вже давно знаю. Я у нього карту била коли він ще дома бив без всяких студій. 100 доларів я віддала, це було в серпні 2015-го. А так у нього ніби одна година стільки коштує.

Ілля Новіков

працівник Pinchuk Art Center

 12784231_1738874373010785_2126520258_n

Історія

Моє перше татуювання я зробив, коли мені було 16 років. Мій знайомий як раз починав бити. Друге набив через два роки у того ж майстра. Це богиня Калі. В якийсь момент життя в мене сталася криза в спілкуванні з людьми: посварився з друзями, з дівчиною були розбіжності. Я дуже парився з цього приводу, думав і зрозумів, що, певно, проблема в самому мені. Богиня Калі - це така чувіха, яка раз на епоху приходить і знищує світи. На перший погляд вона погана, але насправді вона спалює щось старе, аби з’явилось щось нове.

Як наважитись

Я зрозумів, що свої погані якості і слабкості потрібно в якийсь момент “спалити”, щоб на їхньому підґрунті виросли нові риси, можливості і люди. Я бив татуювання вже тоді, коли поганий період закінчився.

Хочу ще

Поки що ні.

Майстер

Ігор Кузнєцов.

Ціна

Обійшлись безкоштовно.

 

Всі фото надані героями матеріалу.