Pexels

Список літератури: “Найкоротша історія часу”, “У лісі-лісі темному”

Від редакції: Ми публікуємо короткі огляди прочитаних книжок – як нових, так і класики. Якщо ви прочитали книгу і вам є що про неї сказати – пишіть нам на lustrum.ua@gmail.com або на сторінку Facebook. 
Стівен Гокінг і Леонард Млодінов “Найкоротша історія часу”

Stiven_Goking_Leonard_Mlodinov__Najkorotsha_istoriya_chasu

Читала: Олена Руденко

Я купила цю книжку, щоб розуміти жарти Шелдона Купера з “Теорії Великого Вибуху”. А ще тому, що в захваті від Едді Редмейна, який зіграв Гокінга і отримав за це Оскар. Тобто мотиви в мене були красиві, але дуже далекі від фізики.

І тим не менше, тепер я можу підтримати розмову про теорію відносності і чорні діри, розказати, що я думаю про подорожі в часі і в тему вставить слово “сингулярність”. Експертом із космології і квантової фізики за 150 сторінок не станеш, але поверхових знань про розвиток науки про Всесвіт, можна набратись. Сподобається тим, хто любить дивитись на небо і думати про неосяжні космічні простори.

Стівен Гокінг культова персона в не лише в поп-культурі. І кіно про нього зняли не тому, що він живе і активно працює прикований до інвалідного візка, а тому що досліджує космос і пише книжки, зрозумілі навіть дуже далеким від фізики і математики людям. Ну або хоча б частково зрозумілі.

“Найкоротша історія часу” — друге видання Гокінгово бестселера, в першому варіанті вона була просто “короткою” і вперше побачила світ ще в 1988. З того часу продано більше 10 мільйонів примірників, а книжка перекладена на 35 мов. Але наука не стоїть на місці, тож разом з Млодіновим, теж фізиком і сценаристом науково-популярних передач, Гокінг спробував зробити цю книжку ще зрозумілішою для широкого кола людей. По-ідеї, вона написана простіше, кажуть, навіть більш “попсово”. Я, правда, все одно не все зрозуміла. Іноді текст просто не вкладався в голові, іноді заважав трохи дивний переклад, а деякі терміни і концепти автори або не пояснювали, або пропонували прийняти на віру. Наприклад, я запам’ятала, що летіти швидше за світло неможливо, а якщо знайдемо спосіб подолати цю межу, стануть можливими і подорожі в часі. А от як саме і чому — треба ще перечитувати і розбиратись.

Розвиток картин світу від пласкої землі, що стоїть на черепахах до теорії Великого Вибуху, чорних дір і часових кротовин, від планет і галактик до атомів, кварків і фотонів. Чи такі вже фантастичні подорожі в часі? А якщо вони можливі, чому ми ще не зустрічали мандрівників з майбутнього? Хто вигадав закони Всесвіту такими, якими ми їх знаємо? Що спричинило Великий Вибух і що було до нього? Сучасна фізика, як не дивно, не відкидає ідею Бога. Хоча й не доводить. Кінцева мета науки, пише Гокінг, полягає в тому, щоб запропонувати єдину теорію, яка описує весь Усесвіт.

Цитата:

“Якщо ми все таки створимо повну теорію, згодом її основні принципи мають стати зрозумілі кожному, а не тільки обраним. Тоді ми всі — філософи, науковці й пересічні люди — зможемо долучитися до дискусії на тему, чому існуємо ми самі й наш Усесвіт. Якщо ми знайдемо відповідь, це буде остаточний тріумф людського розуму, аджу тоді нам відкриється божественний задум”

Де купити: 

Я купувала в Моїй книжковій полиці на Пушкінській, на ціннику 119 грн. Можна дешевше, якщо без кави. Наприклад, на сайті видавця Клуб Сімейного Дозвілля книжку можна замовити за 112,50 грн.

Рут Веа “У лісі-лісі темному”

9535f979_5f39_11e6_a393_005056004a1d_65371211_683b_11e6_99db_005056004a1d.resize1

Читала: Ольга Руденко

“У лісі-лісі темному” я купила давно и приберегла для новогоднего отпуска. Это та книга, которую хорошо взять в поезд или самолет. Она отлично подойдет и для того, чтобы просто поваляться с ней на диване в зимний день.

Ее с натяжкой можно назвать детективом. Если вы читали “Девушку в поезде” – это что-то очень похожее. Отнимите поезд и алкоголизм.

По сюжету 26-летнюю девушку, которая живет в Лондоне практически затворницей, приглашает на предсвадебный девичник бывшая лучшая подруга школьных лет. Героиня удивляется – с подругой они уже десять лет не поддерживали связь – но зачем-то все равно соглашается приехать.

Девичник почему-то оказывается не нормальной вечеринкой в баре, а уикендом в странном доме посреди леса. Конечно, в какой-то момент случится какая-то беда, и вы будете гадать, кто виноват. И все дело окажется в “скелетах из прошлого”, как и обещало описание книги.

Из “Девушки в поезде” сюда перекочевала, во-первых, временная амнезия главной героини, а во вторых, сама главная героиня формата “я-такое-ничтожество”. Спасибо за этот типаж мы можем сказать “Сумеркам” – это они зацементировали его в англоязычной литературной попсе. Лично меня героиня “У лісі-лісі темному” раздражала гораздо меньше, чем ее коллега из поезда, но я видела на Goodreads отзывы читателей, которые находили ее невыносимой.

Развязка у книги довольно простая и очевидная. И я специально говорю это наперед: то же самое сказали мне те, кто прочитал ее до меня, и это помогло мне не разочароваться, а просто скрасить себе пару вечеров простенькой, но затягивающей книгой.

Где купить:

На сайте издательства “Наш формат” за 150 гривен.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *