pexels

Куди віддати гроші: Великий список благодійних ініціатив

Текст: Дарина Шевченко

Нас дуже тішить бум соціальної активності та соціальної відповідальності в Україні, тож ми вирішили йому ще посприяти. Lustrum зібрав для вас волонтерські ініціативи та благодійні організації, яким можна довіряти.

Для зручності ми розбили їх на тематичні розділи. Оберіть, кому ви хочете допомогти:

 

Діти

Свічадо 

Головною метою діяльності фонду є допомога з матеріально-технічним забезпеченням неонатальним відділенням українських лікарень, тобто відділенням які працюють з новонародженими дітками. Окрім цього організація допомагає дітям з ДЦП проходити реабілітацію в Трускавці та допомагає з матеріально-технічним забезпеченням Охматдиту та дитячій лікарні в Рівному. А глобальним завданням фонду – є вивчення питання передчасної народжуваності та розробка стратегії для порятунку життів недоношених дітей. Організація активно співпрацює з іншими фондами та бере участь в хакатонах. Детальніше про проекти можна дізнатись тут, а долучитись фінансово ось тут

Запорука

Фонд допомагає важкохворим дітям в Києві та Львові. Організацію було засновано в 2008 році. Запорука започаткувала та фінансує психологічну службу в Національному інституті раку та Клініці нейрохірургії дитячого віку; працює з маленькими пацієнтами в гематологічному відділенні у Львові. Організація також допомагає онковідділенням та відділенням нейрохірургії технікою, психологічною допомогою працівникам відділень та багатьма іншими речами. Про всі проекти фонду можна прочитати тут Долучитися також можна по всякому – грошима, власним часом та просто придбавши щось в благодійному магазині організації.

Detdom.info

Організація працює з дітьми в дитячих будинках в Полтавській, Житомирській та Київській областях і позиціонує себе як своєрідна соціальна мережа для тих, хто хоче допомагати діткам позбавленим батьківської опіки. Дітям можна допомогти, речами, грошима або власним часом і здібностями. Якщо ви заповните анкету волонтера вам запропонують безліч варіантів – можна проводити з дітьми заняття з профорієнтації, допомагати організації з PR-oм або навіть взяти шефство над дитиною і стати “старшим другом.” До речі, з цього приводу організація регулярно проводить тренінги. На сайті також анонсують щомісячні поїздки в дитячі будинки і всіх запрошують долучитись.

Таблеточки

Фонд допомоги онкохворим дітям. Один з найпопулярніших благодійних фондів в Україні. Коробки для пожертв від фонду Таблеточки стоять у багатьох ресторанах, перукарнях та  офісних центрах Києва. А випивши  чашку кави, чаю або будь-якого іншого напою в мережі кав’ярень Aroma Кава можна пожертвувати на благодійність 50 копійок або цілу гривню. Ще можна купити будь-який планшет або ноутбук Lenovo і тоді ви передасте фонду цілих 50 гривень. Втім, якщо є бажання передати фонду більше – вам сюди. Віднедавна фонд відкрив паліативну програму. Цю програму і всі інші програми фонду можна підтримати тут

Відкриті серця

Фонд було  створено задля допомоги кардіологічним відділенням дитячих лікарень України працівниками банку «Перший Інвестиційний Банк», тепер же до різних проектів організації залучено більше 20 компаній і фонд став своєрідним хабом корпоративної відповідальності. І діяльність фонду, звісно, значно розширилась. Сьогодні серед проектів Відкритих сердець є навіть проекти присвячені екології, спорту та освіті. Фонд саме активно збирає кошти на загальну інституційну діяльність і допомогти можна от тут. За діяльністю організації можна також слідкувати на їхній сторінці у Фейсбуці

banner story 3

Літні люди

Хоспіс “Допомога” 

Це одночасно і воєнна, і соціальна ініціатива. Сьогодні у хоспісі мешкає близько 20 літніх людей. Майже всіх їх волонтери вивезли із зони війни. Цих людей нікому доглянути, у них немає ні дому, ні родичів, і хоспіс є центром їхнього життя. А сам хоспіс утримується виключно коштами волонтерів. Хоспіс було засновано в 1998 році в Луганській Області, а з початку війни стареньким і їх опікунам довелось виїхати. Складний переїзд зайняв майже півроку, але сьогодні всі нарешті переселились в просторий будинок в Київській Області і облаштовують побут. От тільки у волонтерів зламалась машина, а без транспорту ніяк – потрібно і харчі завозити, і мешканців хоспісу возити в лікарні, і допомагати тим, хто ще лишився на Сході, тому волонтери розпочали активну кампанію на Спільнокошті, до якої можна долучитися от тут . Але окрім грошей у хоспісі завжди чекають гостей, стареньким є про що розказати.

Тварини

Сіріус 

Сіріус – один з найбільших і найвідоміших притулків для тварин в Україні. Сьогодні в притулку живе понад 2500 тварин і всім їм щодня хочеться їсти. Зараз притулок проводить активну кампанію зі збору пожертвувань, адже догляд однієї тварини коштує 350 грн на місяць, а якщо вірити зверненню на сайті, “більшість приватних благодійників останнім часом переорієнтувались на війну, допомогу переселенцям або й виїхали з країни.” Найпростіший спосіб допомогти – це скинути гроші на картку Приватбанк або купити благодійний сувенір. Крім цього допомогти можна своїм часом – притулок завжди відкрито для волонтерів, які хочуть доглядати чотирилапих. Втім, найкращою допомогою, мабуть, буде знайти собі в притулку друга. На сайті Сіріуса, зовсім як на сайті знайомств, є фото та історії про всіх вихованців

Happy Paw 

“Щаслива Лапа” – не притулок, а благодійний фонд, який опікується безпритульними собаками, а віднедавна ще й котами. Під опікою фонду більше 19 притулків, є магазин сувенірної продукції – кошти від покупок в якому, звісно, йдуть на допомогу песикам і всеукраїнська система пошуку собак. Допомогти фонду можна грошима, волонтерством і речами. Засновники фонду виступають за системне і гуманне вирішення проблем безпритульних тварин і так само системно звітуються за витрачені кошти і виконану роботу. Крім того, фонд має дуже цікавий і зрозумілий сайт.

Війна

Народний Тил 

Народний тил – одне з найперших об’єднань військових волонтерів. Сьогодні – це офіційно зареєстрована організація, що займається матеріально-технічним забезпеченням передової та порятунком життів українських військових. Організація має кілька відритих рахунків в Приватбанку, кожен з яких відповідає за напрямок роботи (технічна допомога, медицина та допомога дітям загиблих). Організація також активно звітується за витрачені кошти та розповідає про свою діяльність на своїй сторінці на Facebook.

Наталя Юсупова (Вітвицька) 

Наталя – до війни світська левиця, “кума Тимошенко”, учасниця скандального телешоу “Багаті теж плачуть” і бізнесвумен, а з початку війни – волонтер в Центральному Військовому госпіталі. Юсупова допомагає в госпіталі з весни 2014-го безперервно і самовіддано. А на своїй сторінці у Facebook весь час розповідає історії поранених та збирає кошти на власну картку Приватбанку або дає карткові рахунки самих поранених. Разом з Наталею в госпіталі працює ціла група волонтерів – вони збирають або купують одяг для військових, готують їжу і подарунки і до них завжди можна приєднатися. Як часто пише в своїх постах сама Наталя її “завжди можна знайти в травматології або хірургії з обіду”. Можна погоджуватися або не погоджуватися з позицією волонтерки щодо тих чи інших питань, але не можна не оцінити її роботу в госпіталі.

Крила Фенікса

Крила Фенікса – легендарний фонд допомоги армії заснований ще під час Євромайдану відомим волонтером та бізнесменом Юрієм Бірюковим з позивним “Фенікс”. З серпня 2014-го Бірюков є радником Президента України, а з жовтня 2014-го – помічником міністра оборони України, а сьогодні займається реформою матеріально-технічного забезпечення українського війська. Цим самим займається і фонд. На сайті організації можна знайти перелік всіх підрозділів, яким зараз намагається допомогти фонд, дізнатися чого саме потребує цей підрозділ і відправити гроші практично будь-яким зручним способом. Крім грошей волонтери фонду активно просять про інформаційну підтримку і вільні руки, допомогти може навіть репост у соціальних мережах: Вконтакті або Фейсбуці.

Переселенці

Волонтерський Центр Фролівська 9\11

Здається, на Фролівській внутрішніми переселенцями (вони ж ВПО – Внутрішньо Переміщені Особи) почали опікуватися раніше ніж вони в Україні з’явилися. Вже понад два роки організація (віднедавна офіційно – благодійний фонд “Свої”) збирає речі, меблі, побутову хімію та гроші для українців, які змушені були залишити свої домівки через війну. Волонтери Фролівської навіть забезпечують переселенців тимчасовим житлом, допомагають влаштуватися на роботу та забезпечують медичним обслуговуванням. Фонд також організовує заходи та майстер-класи для переселенців. За всім треба слідкувати на сторінці організації на Фейсбук. Тут же можна знайти всі реквізити і телефони гарячих ліній центру з різних питань. А сам Волонтерський Центр, як ви зрозуміли, знаходиться в Києві, на вулиці Фролівській 9/11.

Культура

Не Будь Байдужим 

НББ – культурно-патріотичний рух заснований в 2005 році групою музикантів, який пізніше трансформувався в громадську організацію. Сьогодні головним напрямком роботи НББ є забезпечення шкіл Донбасу патріотичними навчальними матеріалами. Організація має базу проукраїнських та нейтральних шкіл, яким зобов’язалась допомагати. Волонтери НББ їздять на Схід кожні 2-3 місяці на 5-6 днів і саме на ці поїздки їм дуже потрібні гроші. Допомагати можна також книгами, але виключно україномовними. Волонтери також завжди потрібні. Іншою частиною роботи організації є зйомка документальних короткометражок про перші визвольні змагання, тобто заповнення білих плям в Українській історії. До прикладу фільм про Холодний Яр. З усіма питаннями і пропозиціями можна звертатись до директора фонду Оксани Левкової.  

Медіа

Дирижабль 

Маленьке гіперлокальне медіа в маленькому українському місті Ямпіль Вінницької області, на кордоні з Молдовою. Видання заснували Ямпільські школярі в 2014, через рік до них приєдналися дорослі журналісти з Вінниці, Києва і Львова. Медіа-проект отримав грантову підтримку від міжнародного медіа-проекту MyMedia. А сьогодні маленька, але хоробра команда Дирижаблю знову у вільному польоті і хоче довести, що малесеньке видання дуже далеко від центру може бути якісним і цікавим. Дирижаблівці пропонують вам купити підписку  на їхню газету і тим самим підтримати проект. Ваш примірник що два тижні надходитиме вам в олдскульному білому конверті Укрпоштою і ми дуже радимо вам підписатись, навіть якщо ви уявлення не маєте де на карті України знаходиться Ямпіль, адже з таких маленьких Ямполів і складається Україна. Ми, до речі, були у Ямполі і своїми враженнями поділилися отут

Громадське ТВ 

Ми знаємо, що вам не потрібно розповідати про Громадське, але все ж. Громадське ТВ стартувало в розпал Революції Гідності. До проекту доєдналися багато з найкращих українських медійників і буквально за кілька тижнів Громадське набуло шаленої популярності. І перше фінансування Громадського – це якраз і є допомога відданих глядачів, а вже пізніше команда отримала підтримку українських і міжнародних донорів. Вимоги до якості контенту мінялись, Громадське пережило кілька болісних трансформацій і нерідко опинялося в центрі медійних скандалів, проте команда каналу активно працює над саморозвитком та самовдосконаленням і знову просить про підтримку і нагадує, що “Громадське все ще є некомерційним проектом, незалежним від влади та олігархів, який працює в інтересах суспільства та існує саме завдяки вашій допомозі.”

Урбаністика

Kyiv Smart City 

Перший в Україні технологічно-урбаністичний проект, що працює за повної підтримки міської влади. Метою проекту є змінити столицю на краще і  зібрати навколо лідерів та агентів змін та надати їм максимально можливостей для реалізації своїх найсміливіших задумів. Хаб вже працює над майже двадцятьма проектами, які мають на меті вирішити проблеми з онлайн-реєстрацією місця проживання та доступом до бази комунального майна, створити карту аварійних робіт міста Києва, реформувати систему надання послуг та багато чого іншого. Деякі проекти мають активні кампанії на українських та закордонних краудфандингових платформах і їх можна легко підтримати фінансово (як ось проект з однойменною назвою Kyiv Smart City Hub, метою якого є створення фізичного простору для команд проектів), а деякі більше потребують ресурсної підтримки і до них можна долучитись заповнивши анкету волонтера.

Якщо нема зайвих грошей

Мурахи 

Перша благодійна торгова палата. Тут вам пропонують розпродати непотріб (який, бажано, добре зберігся) і обрати куди підуть гроші від продажу. Серед опцій – допомога армії та пораненим, допомога важкохворим дітям, безпритульним тваринам, переселенцям. Працює це так – ви реєструєтесь на сайті та додаєте товар до каталогу (з детальним описом, фото, та ціною) обираєте напрямок якому хочете допомогти і чекаєте поки товар продасться. Всі товари доставляються Новою Поштою, а витрати доставки лягають на покупця. Гроші від продажу вашого товару буде автоматично зараховано на рахунки фондів, які займаються обраним вами напрямком. Детальніше все описано ось тут. Список партнерів Мурах також можна переглянути на сайті ось тут.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *