people-hotel-bar-drinks

Чого ви не знали про готельні “зірки”

Текст: Христина Мельник

Бронюєте номер у 5-зірковому готелі, а він виглядає на сумнівну трієчку, і в номері немає навіть мила? З ким такого не було. Щоб боротися за свої права на комфортний відпочинок, треба для початку їх знати. Тож Lustrum дізнавався, яким чином класифікують готелі за зірками, і має бути в готелі кожної категорії.

banner story 3

Перше, що вам варто знати – це те, що не існує єдиної світової класифікації готелів. Є міжнародні стандарти, що мають рекомендаційний характер, і локальне законодавство, що регулює готельний бізнес.

Наприклад, до перших належить готельний стандарт, що був прийнятий на мадридській сесії Всесвітньої Туристської Організації, але його норми відверто застарілі.

По перше, не всі країни користуються системою зірок. Наприклад, довгий час у Греції готелі позначалися літерами і приблизно відповідали зіркам: А – 4-3, В – 3-2, С – 2-1. А наші “5 зірок” демонстрували у назві приставкою “Deluxe”.

А в США діє Hotel & Travel Index (HTI). Згідно індексу, існує 10 типів готелів, де Superior Deluxe – найкращі, а Superior Tourist, Tourist Class і Moderate Tourist Class – найгірші.

Тобто єдиної системи нема. На стандарті, рекомендованому всесвітніми організаціями, може базуватись національний стандарт, але “начинка” буде різною залежно від країни. І ця різниця спиратиметься не лише на заможність країни, а й на закон. Так, у Іспанії вигідніше применшити зірку готелю, бо рівень “зірковості” безпосередньо впливає на податки.

Все різне, стандарти кожен сам собі приймає, а що у нас? А у нас діє стандарт ДСТУ 4269 від 2003 року. В 2010, щоправда, лунали заяви, що до Євро-2012 треба перейти на стандарт Hotelstars Union, який прийняли у Празі в 2009. Зараз його прийняли 16 європейських країн. А в ньому все серйозно: зокрема, 100% номерів 1-зіркового готелю мають бути з душем та туалетом. Але далі розмов тоді не пішло.

pexels-photo-97083 (1)

Отже, що ж має бути в українському готелі, згідно стандарту 2003 року?

1 зірка. Весь готель – це найпростіший мінімум. Однак на рецепції мають бути меблі та сейф для гостей, ліфт або безкоштовна послуга підйому багажу. Номер має містити щонайменше 8м2 для  одномісного номеру, з замком на дверях, світильником біля кожного ліжка, розетками (в тому числі, у ванній кімнаті), телевізором на вимогу гостя, не менше двох стільців, дзеркало і вішак для верхнього одягу і головних уборів. В таких готелях лише 25% номерів мають повний санвузол, але у кожному номері має бути умивальник з гарячою водою, а на поверсі – туалет і одна ванна/душова на кожні п’ять номерів без санвузла. Необов’язковою є шторка, але по одному милу на гостя має бути. І, на жаль, поїсти вам буде ніде – не передбачено ані бару, ані ресторану. Але прибирати мають щоденно.

2 зірки. Тут у вас буде більший номер (від 9 м2), з інформаційними брошурами та телефонним довідником та надією на санвузол – ним забезпечена половина номерів. В двозірковому на вас чекатиме їжа – в такому готелі має бути щонайменше один заклад харчування. Та і розваги тепер доступні: на рецепції мають допомогти забронювати квитки до театру чи на інші розважальні заходи.

3 зірки. У тризірковому готелі починається справжнє свято. Емблема готелю світиться на вулиці, двері автоматично відчиняються, в 100 метрах є банк або обмін валют, можна розрахуватися кредиткою, а увесь адміністративний персонал зобов’язаний володіти англійською та ще однією іноземною мовою. Також доступними є туристичні послуги. На кожному поверсі має бути хол. Номер у вас тепер від 10 м2, в ньому є лампа і робочий стіл, міський телефон, кольоровий телевізор і холодильник. Є навіть швацький набір та письмове приладдя. Ви можете зрадіти – у такому готелі у вас 100% буде санвузол і шторка у ванній, нарешті! А окрім неї ще й банна шапочка. Передбачена щоденна заміна рушників (або за бажанням гостя). В готелі також має бути універсальний зал для проведення подій, магазин/кіоск, перукарня, послуга хімчистки і навіть басейн (щоправда, це обов’язковий пункт лише для готелів в туристично-рекреаційній зоні).

4 зірки. Тут на вас чекатиме одномісний номер розміром не менш ніж 12 м2. Серед новинок кімнати: сейф, холодильник/мінібар, килим, два крісла, журнальний столик, дзеркало у повний зріст, набір посуду і щоденно подана вода. Ванна кімната збагатиться шампунем, сіллю для ванни. В готелі буде окремо банкетний зал та бізнес-центр, цілодобовий бар, послуги секретаря та оренди авто. В такому закладі також має бути швейцар, а спілкуватися англійською на базовому рівні мають навіть покоївки.

5 зірок. Ви потрапляєте в світ вишуканості та ексклюзиву. Тут навіть в холі мають бути меблі з винятковим дизайном. У вашому номері телефон буде навіть в санвузлах, а у ванній також буде підігрів підлоги. Кімната буде на сигналізації. Ванна поповниться банним халатом. В готелі буде медкабінет. А персонал зможе припаркувати ваш автомобіль чи подати його до входу.

Увага: поруч з усіма готелями має бути автостоянка (в 1-3 зірках – на відстані 400 метрів від готелю), декоративне чи огороджувальне озеленення території, в будь-якому номері має бути шафа чи полиці для одягу та попільничка. Радимо перевіряти умови конкретного готелю та заздалегідь почитати про готельний стандарт країни, в яку ви подорожуєте.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *