pexels-photo-109669 (1)

7 сучасних українських вистав: Майдан, аборти, Чорнобиль і смерть

Текст: Христина Мельник

Всі уже звикли дивитися класику літератури в театральних постановках, а як щодо сукчукрліт? Ми зібрали вистави київських театрів, поставлені за сучасними  українськими п’єсами. Де, коли і за скільки можна подивитися про наболіле від наших сучасників читайте у театральній підбірці Lustrum.

banner story 3

       1. Щоденники Майдану

Вистава від майстра документального театру Наталії Ворожбит. П’єса базується на інтерв’ю учасників зимових протестів 2013-2014. Записи свідків подій автори збирали в режимі реального часу. Допомагали писати п’єсу учасники руху «Українська Нова драма». Постановка Андрія Мая реалістично відтворює перебіг подій Євромайдану від самого початку і до завершення. Всі дії глядачі можуть прожити з героями-учасниками подій. “Щоденники Майдану” – вистава-ретроспектива, що піднімає ряд питань, серед яких головне: якими ми усі були тоді і якими стали зараз. Вистава є в першу чергу спробою розібратися у власних почуттях.

У виставі використана ненормативна лексика.

Де? Національний театр ім. Івана Франка.

За скільки? 50-70 гривень

Коли? 23 жовтня, 19:00

 

      2. Не плачте за мною ніколи

Вистава, поставлена за однойменним оповіданням Марії Матіос як спільний проект київського театру ім. І. Франка і Херсонського обласного академічного ємузично-драматичного театру ім. М.Куліша та є авторським проектом режисера Сергія Павлюка та актриси Лариси Кадирової. Дія розгортається на сільському подвір’ї, де мешкає Баба Юстина. Літня жінка розповідає свою історію та роздумує про власну смерть, показує що забере з собою в труну в прямому і переносному сенсах. Вистава має присмак філософської притчі та органічної розповіді.

Де? Національний театр ім. Івана Франка.

За скільки? 40-100 гривень

Коли? 22 жовтня, 19:00

 

      3. Московіада

Інсценізація Надії Симчич і Станіслава Мойсеєва роману одного з найвідоміших письменників української сучасності Юрія Андруховича “Московіада” давно збирає зали у Молодому театрі. Це така собі вистава-фарс, що зображує життя українського поета Отто фон Ф. у Москві. Чоловіка з чудернацьким ім’ям спіткає ціла купа чудернацьких зустрічей, розмов і ситуацій, а одного разу він, навіть, потрапляє у таємниче підземелля на симпозіум до мерців. Чим завершаться пригоди Отто фон Ф. та який це все має стосунок до нашої дійсності залишається загадкою аж до розв’язки вистави.

Де? Київський академічний Молодий театр.

За скільки? 80-200 гривень

Коли? 19 листопада, 19:00

 

      4. Звичайна історія

Історія написана Марією Ладо спочатку може здатися повним абсурдом, адже серед головних героїв – свиня, пес і коняка. Втім розмовляють тварини про проблеми цілком людські: обговорюють аборт доньки хазяїна. Дівчина, виявляється, завагітніла від сусіда-алкоголіка, якого так не любить її тато, а за сумісництвом ще й великий господар наших героїв. Друзі наші менші намагаються вигадати як би уникнути аборту, на якому наполягає хазяїн, адже не хоче бачити сусіда-п’яничку в зятях. В цій “звичайній історії” є місце всьому: побутовій філософії, коханню, драмі та вічним людським цінностям.

Де? Київський академічний Молодий театр

За скільки? 30 гривень

Коли? 23 листопада, 16:00

 

       5. Маринований аристократ

“Маринований аристократ” – історія, що багато в чому одразу ж викриває її авторку.  Ірена Коваль народилася в Німеччині, а виросла у США. Представниця тієї “золотої” діаспори, що після здобуття Україною незалежності повернулася на Батьківщину, Ірена з 1994 року мешкає в Україні, до цього вона багато працювала як літературознавець, драматург і журналіст у США. П’єса “Маринований аристократ” – історія українця, що має професійну мрію. А оскільки його професія – акторська справа, то й мрія відповідна – зіграти образ Івана Мазепи. Однак життя вносить свої корективи і через фінансове становище та з активного сприяння дружини, актор їде Англії. І там винахідливий українець вирішує трішки змінити професію. Постановка Станіслава Мойсеєва разом з акторами Ірмою Вітовською, Олексієм Вертинським занурить вас в атмосферу “чорної комедії абсурду”, як визначає жанр п’єси сама авторка.

Де? Київський академічний Молодий театр

За скільки? 70-150 гривень

Коли? 21 жовтня, 19:00

 

      6. Баба Пріся / сталкери

П’єса Павла Ар’є “На початку і наприкінці часів” 2013 року вже встигла наробити шуму. Її показують під назвою “Баба Пріся” або “Сталкери”. Київська постановка режисера Стаса Жиркова є спільним проектом Київського академічного Молодого театру і театру “Золоті ворота”. Це історія про людей, що залишились жити у чорнобильській зоні. Старенька бабуся з донькою та онуком весь час думають – “як воно там – не у зоні”. Реальність та вигадки тісно переплелись у світі головних героїв. Вони мріють про “згущьонку”, а їхні стосунки символізують незримі зв’язок поколінь. А в образі самої Баби Прісі ми бачимо колективну пам’ять наших предків, тих самих, що були ближчими до трави й сонця і вірили у мавок та русалок. Специфічна комедія, яка змусить вас алегорично запитати, а чи не живете ви теж у якій-небудь “зоні”?

Де? Будинок художника; Київський академічний молодий театр

За скільки? 60-250 гривень; 80-200 гривень

Коли? 16 жовтня, 19:00; 14 жовтня 19:00

 

       7. 20 лет без воздуха

Остання п’єса талановитої російськомової письменниці і драматурга Анни Яблонської “Язычники”. П’єса описує життя звичайної сім’ї – чоловіка, дружини та доньки-студентки. От лише сім’ї, як такої, вже давно немає: кожен з її членів роками живе своїм власним життям. Рідні все більше віддаляються один від одного. Все зміняюється тоді, коли додому повертається бабуся, яка багато років провела у паломництвах монастирями. Це сучасна сімейна драма про щоденне життя, його цінність та сенс. Одеситка Анна Яблонська загинула під час теракту у московському аеропорту “Домодєдово”, а її останній твір був удостоєний численних нагород та премій.

Де? Київський академічний театр драми та комедії на Лівому березі

За скільки? 45-135 гривень

Коли? 27 жовтня, 19:00

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *