office-freelancer-computer-business-38604

5 мобільних додатків для тайм-менеджменту

Текст: Христина Мельник

Час – наш найцінніший ресурс. Робити ефективний тайм-менеджмент допоможуть ці мобільні додатки:

Todoist або Wunderlist

  logo-big

Wunderlist для iOS | для Android

Todoist для iOS | для Android.

Мобільні, десктоп та браузерні варіанти цих двох додатків допомагають складати списки задач. Ці два таскери схожі між собою, однак мають різні можливості у безкоштовних та платних версіях.

У Todoist в безкоштовній версії є можливість складати списки завдань, проставляти дедлайни, розбивати завдання на кілька складників, керувати пріоритетами, а також налаштовувати повторювані дії: наприклад, щодня, щотижня, раз на два місяці тощо. Переваги: це інтуїтивно зручний дизайн, синхронізація, можливість ділити з кимось проекти, легко переносити завдання з проекту в проект.

Wunderlist має більший спектр безкоштовних функцій. В ньому ви зможете виставляти нагадування, передивлятися викреслені завдання в проектах, а також прикріпляти документи до певної задачі. В Todoist це все, а також мітки (наприклад, з геолокацією) доступні у преміум-версії.

Мінусом Wunderlist є те, що завдання не можна розбивати на частини.

Платна версія Wunderlist коштує $5 на місяць або $50 на рік. Платна версія Todoist – $30.

Особистий досвід розподілив увагу між цими сервісами так: Todoist – це список безпосередніх завдань, в тому числі для командних проектів. А ось Wunderlist – ідеальний менеджер списків: що купити, куди піти тощо.

RescueTime

unnamed

для десктопу | додаток для Android

Програма RescueTime повністю відповідає своїй назві – вона дійсно покликана врятувати ваш час. Вона також має три варіації: для десктопа, смартфона та браузера. Щоправда, це той випадок, коли для ефективної роботи потрібно встановити всі три.

Цей додаток веде облік витраченого часу. Ви можете налаштувати, в яких програмах ви працюєте, а в яких витрачаєте час. Щотижня на вашу пошту надходитиме звіт, де буде статистика, чим же ви насправді займалися.

Зручність додатку в персоналізації. Адже для когось сидіти у Facebook і Twitter, а також на новинних сайтах – робота, а для іншого – марнування робочого часу. Мінус додатку – це мова, в опціях немає української чи російської. Інтерфейс також не надто зручний – доведеться докласти зусиль, щоб повністю розібратися.

Pomodoro

fb-thumb

для iOS | для Android

Pomodoro – це не стільки додаток, скільки техніка. Існує кілька десятків додатків для тих, хто нею користується.

Цю техніку тайм-менеджменту вигадав Франческо Чіріло в кінці 1980-х, задовго до появи Appstore та Playmarket. Назва дійсно походить від слова «помідор». Суть техніки у тому, щоб розбити виконання намічених завдань на 25-хвилинні блоки, які й називаються «рomodori».

Між блоками варто робити кількахвилинні перерви, а потім знову з головою поринути у роботу на наступний інтервал. Між 4 блоками треба робити великі перерви, щоб дати організму час відпочити та відновитися. На початку, в далеких 80-х, для дотримання технології люди використовували звичайний таймер. Тепер же у нас є змога завантажити додатки, що самі встановлюють інтервали, перерви та використовують гейміфікацію для підтримки мотивації (можна отримати бейдж, наліпку) за певну кількість зроблених «помідорок».

Evernote

evernote

для iOS | для Android

Evernote – це один великий арсенал нотаток. Їх можна об’єднувати у блокноти, а ті, в свою чергу, – у полиці.

В нотатках можна не лише писати. Можна маркувати списки, додавати документи, фото, ставити лінки на інші нотатки.

В платній версії збільшується обсяг пам’яті, є функція розпізнавання зображень (якщо відсканувати записку з текстом – щоправда, лише англійським – програма трансформує її в текст).

У Evernote широка мережа супутніх програм. Для браузерів є Web Clipper – кнопка, що дозволяє зберегти сторінку в інтернеті в певний блокнот, поставити хештег, та ще й у різних форматах – це може бути скріншот, повне копіювання сторінки з усіма кнопками або ж просто копіювання тексту. Є програма для малювання mindmap-карт і ще купа всього. Про синхронізацію на всіх пристроях годі й згадувати – вона тут є в усіх версіях.

Pocket

pocket

для iOS | для Android

За пораду цієї програми авторові особисто подякували кілька людей. Pocket («кишеня» в перекладі) допомагає швидко і зручно відкладати цікаві статті, щоб прочитати їх офлайн.

Працює це наступним чином. Ви реєструєте акаунт на сайті, далі встановлюєте кнопку в улюблений браузер і завантажуєте додаток на телефон.

А ось що відбувається далі: ви працюєте або ж просто переписуєтеся з другом у Facebook, аж раптом бачите класну статтю на цікаву для вас тему. Раніше ви просто зберегли б посилання у закладки і успішно забули про нього десь на півроку. Але тепер ви натискаєте кнопку в браузері і програма завантажує статтю у ваш телефон. Тепер, коли ви їдете в метро, де немає інтернету, або просто чекаєте у черзі, ви просто заходите в додаток і читаєте збережені статті, що зручно адаптувані до екрану смартфону.

Прочитані тексти можна відправляти в архів, тоді вони будуть доступні лише онлайн, а всі збережені до програми статті можна відзначати тегами для зручності пошуку. Єдиний мінус, з яким автор зіштовхнулася за три роки використання додатку, – є сайти, з яких статті завантажуються не повністю, що унеможливлює користування програмкою. Однак, таких винятків – одиниці, а в більшості все працює чудово. Тепер можна мати власну бібліотеку різних статей, категоризованих відповідно до інтересів.

Головне фото: Pexels.com

Також рекомендуємо підписатися на 9 найкращих пабліків українського Фейсбуку, які порадують вас хорошими мемами й жартами.

А ще обов’язково гляньте, як почистити стрічку новин у своєму Фейсбук, щоб читати лише найважливіше.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *