cover

Хто з українських політиків використовує Вконтакте

Текст: Lustrum

З 16 травня в Україні заборонені російські соціальні мережі Вконтакте та Одноклассники. До заборони вони були двома найпопулярнішими соцмережами в Україні (за більшістю рейтингів; але як мінімум один рейтинг показував, що Facebook все ж переважав над Однокласниками).

Ми вирішили подивитися, як українські політики та деякі державні установи використовують соцмережу Вконтакте.

Найбільшим захисником Вконтакте виявився проросійський політик Віктор Медведчук. Його паблік дає інструкцію, як обійти заборону Вконтакте в Україні:

medvedchuk

А свою особисту сторінку Віктор відвідував 21 травня, коли заборона вже мала діяти в Україні. Як бачимо, підписників у нього не надто багато, зате у подарунках є георгієвська стрічка і, чомусь, мангал на колесиках.

vk medvedchuk

Забороною Вконтакте дуже обурився і паблік Опозиційного Блоку. Щоправда, партія має в соцмережі всього 6,5 тисяч підписників – майже втричі менше, ніж у Facebook. Але і ними, вочевидь, Опозиційний Блок дуже дорожить. Хоча інструкціями по встановленню VPN не ділиться, на відміну від Медведчука.

oppo

Один з лідерів Опозиційного блоку, Олександр Вілкул, також активно веде сторінку Вконтакте, але востаннє оновлював її за день до заборони. У колишнього віце-прем’єр-міністра і губернатора Дніпра тут 3,8 тисяч підписників. Вілкул не шукає легких шляхів – у Вконтакте він пише про Фейсбук.

vk vilkul

Його колега, нардеп від Опоблоку Сергій Ківалов також любить Вконтакте. Він продовжує оновлювати сторінку і після заборони. Ківалов дуже любить хештеги:

Screen Shot 2017-05-22 at 11.54.55 PM

Ще один нардеп від Опоблоку, Наталія Королевська, продовжує вести сторінку Вконтакте, але нагадує читачам, що це щастя може скінчитися будь-якої миті:

Screen Shot 2017-05-22 at 11.57.30 PM

Схоже, нікуди не збирається йти з забороненої соцмережі нардеп від партії Народний Фронт Антон Геращенко. Його сторінка оновлюється щодня. Для максимальної іронії, Геращенко запостив на свою сторінку Вконтакте відео, в якому він коментує заборону Вконтакте.

Screen Shot 2017-05-22 at 11.39.26 PM

Сторінка Вконтакте знайшлась і у нардепа від БПП Сергія Лещенка, але він не надто активно нею користується. Востаннє нардеп зайшов на неї, щоб написати, що він проти заборони соцмереж.

Screen Shot 2017-05-22 at 11.46.59 PM

Олега Ляшко, який активно користується Facebook, офіційно у російській соцмережі немає. Але є паблік Типовий Ляшко, контент якого є дуже компліментарним щодо лідера Радикальної Партії. Пости цього ж пабліка у Facebook лайкає сам Ляшко.vk lyashko

Деякі політики активно використовували Вконтакте, але одразу після заборони перестали оновлювати сторінку, або закрили її.

Найбільше підписників у Вконтакте серед українських політиків мав президент Петро Порошенко – майже півмільйона. Його сторінка ще активна, але на ній опубліковано об’яву про закриття.

завантаження (8)

Нардеп Володимир Парасюк теж має у Вконтакте досить багато підписників – 27 тисяч. Він не обіцяв закрити сторінку, але одразу після заборони дав посилання на свої сторінки в інших соцмережах. Востаннє він заходив у Вконтакте 19 травня, через три дні після заборони. Помітно, що Парасюк грає за правилами Вконтакте – своїм статусом він обрав цитату про стосунки.

vk parasiuk

 

Державні установи України Вконтакте

А ось кого ми не очікували побачити Вконтакте, то це офіційний паблік Служби безпеки України. Востаннє сторінку оновлювали у вересні.

Screen Shot 2017-05-22 at 11.23.07 PM

Є в російській соцмережі і група Генеральної прокуратури України. Схоже, що колись її завели співробітники ГПУ, але потім про неї забули. Група наповнена зверненнями громадян, які думають, що пишуть на справжню сторінку прокуратури.

Screen Shot 2017-05-22 at 11.35.38 PM

До 22 травня оновлювалася сторінка Міністерства закордонних справ у Вконтакте. Зараз на ній висить повідомлення:

Screen Shot 2017-05-22 at 11.26.25 PM

Окрім того, у Вконтакте мають свої сторінки десятки інших відомств: наприклад, обласні державні адміністрації. Або навіть їх окремі департаменти, як у випадку з відділом екології Херсонської ОДА:

Screen Shot 2017-05-22 at 11.30.43 PM

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *