Відставка Яценюка в мемах

Текст: Христина Мельник

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вже неодноразово ставав героєм жартів та скандалів: від славнозвісного “Кулявлоба”, Сєні-кролика, і аж до кривавого командос у Чечні. Останній тиждень подарував нам нові меми про Яценюка, оскільки боротьба за прем’єрське крісло загострилася. Як зреагувала інтернет-спільнота на складнощі Арсенія Петровича?

11 березня Президент заявив турецькому телеканалу TRT World, що оголошення позачергових парламентських виборів не буде. Натомість в парламенті має бути коаліція з ймовірніше за все новим прем’єром. Соцмережі вибухнули мемами на тему “розриву” стосунків Порошенка та Яценюка.

image01

А деякі навіть почали думати, що майбутній екс-прем’єр-міністр робитиме після звільнення з посади.

image08

image07

13 березня в інтерв’ю один з лідерів “Народного фронту” депутат Сергій Пашинський заявив, що Арсеній Яценюк розглядає сценарій добровільної відставки. Соцмережі моментально відповіли:

image00

А 14 березня ЗМІ зарясніли новиною, що прем'єр готовий піти “за певних умов”. Про це сам голова уряду заявив на зустрічі з головами фракцій. Його вимогою є пропозиція нового прем'єра, який має чіткий план дій. Продовження скандалу тільки підігріло увагу громадськості. Комічні припущення про “умови” для Яценюка знову знайшли відображення в фотожабах. Зокрема, з'явилася смішна теза, що після петиції до Президента з проханням посприяти у висуненні Надії Савченко на Нобелівську премію миру, прем'єр хоче не меншої уваги.

image02

Того ж дня лідер фракції БПП Юрій Луценко нагадав, що зовсім скоро Рада розгляне постанову про відставку Арсенія Петровича. В добровільний варіант вирішення конфлікту народ не повірив і жартував далі:

image09

Коли ж наступного дня стало відомо, що комітет з питань регламенту та організації роботи ВР відхилив проект постанови, а самотужки прем'єр піти у відставку не захотів, тож вкотре вибух гумору продемонстрував кризу підтримки уряду:

image05

16 березня з сесійної зали Одеської міськради на руках винесли в.о. заступника губернатора регіону Олександра Боровика, відомого соратника очільника регіону Міхеїла Саакашвілі. Після того, як Боровик виголосив з трибуни, що у нього вкрали перемогу на виборах мера Одеси і він збирається бути в опозиції до нинішньої міської влади, депутат партії “Довіряй справам” Дмитро Палпатін підійшов до Олександра з букетом квітів, а потім схопив його і виніс із зали. Ситуація до болю нагадала інцидент, що трапився з депутатом Олегом Барною та прем'єром Яценюком, коли нардеп вручив голові уряду квіти, а потім різко підняв і спробував відтягти його від трибуни. Комічність паралелізму цих двох політичних скандалів захлинула соцмережі.

image03
У Запоріжжі в четвер 17 березня демонтували пам’ятник Леніну. Підготовка до демонтажу почалася за 5 днів. Цієї події чекали дуже довго. А тому виник ряд мемів на тему того, що краще б зняли Яценюка, і що очікування українців на зміну прем'єра майже так само тривале, як і демонтаж пам'ятника.

image04

image06