pile-of-books-159866

5 новинок українських книговидавців для вашої зими

Текст: Лідія Цюпера 

Зима вже на носі. Наближаються холодні вечори, коли найкраще зігріває цікава книжка. Лише уявіть, як за вікном падає лапатий сніг, а у вашому домі панує затишок: ви відклали всі справи, заварили гарячого чаю, закуталися в ковдру і тримаєте в руках нову книгу.  Цього року українські книговидавці потішили своїх читачів цікавими книжковими новинками. Ми обрали 5 – на будь-який смак. Тут і світові бестселери і класична література, і поезія, і, навіть, український детектив.

«Місто дівчат» Елізабет Гілберт

misto_divchat_cover

Ще один бестселер від авторки книг «Їсти, молитися, кохати» та «Природа всіх речей». У новому романі події розвиваються у 1940 році у Нью-Йорку навколо дев’ятнадцятирічної Вівіан. Історію свого життя розповідає сама Вівіан, вже страенька. 

Коли дівчину вигнали з коледжу, батьки відправили її до тітки на Мангеттен. Тітонька – власниця маленького незвичайного театру, де й поселяється Вівіан. І тут починається найцікавіше. Юну героїню поглинає довоєнне життя богемної Америки. Вона пізнає, що таке розкіш, пристрасть та свобода. Алкоголь, секс і постійні вечірки зваблюватимуть її протягом всієї історії. Головна інтрига роману – чи зламається дівчина під впливом метушні великого міста, чи попри все навчиться бути собою. 

У книжці Елізабет Гілберт говорить не лише про протистояння спокусі, а й передає «смак» тодішнього Нью-Йорка численними деталями. В книзі авторці вдалося витримати тонку межу між ексцентричним та комічним. 

Тож якщо хочете відчути себе серед самодостатніх американок в красивих сукнях, які пліткують про чоловіків, попиваючи коктейлі, то гайда поринайте в світ «Міста дівчат».

«Видавництво Старого Лева», 2019

Замовити книжку можна тут.

Ціна: 171-180 грн.

«12 правил життя. Як перемогти хаос» Джордан Пітерсон

12-pravyl-zhyttya-yak-peremogty-haos-620154.800x800

Ця книжка приємно здивує всіх, хто звик, що уся мотиваційна література не відкриває нічого нового, а лише запевняє, що ми всесильні. Автор переконаний, що моральні принципи в людини або є, або їх немає. Третього варіанту не дано. Не варто шукати комусь виправдання, пояснювати відсутність чеснот поганим прикладом, а лицемірство, як повагу до поглядів інших. У своїй книзі Джордан Пітерсон також критикує покоління «двотисячних» за відсутність власної життєвої позиції, нездатності цінувати людей, які поряд та речей, які у них є, відмову брати на себе відповідальність за власні вчинки. Чи правий автор – питання дискутивне, але задуматись книжка змушує. 

На відміну від інших книжок про психологію та саморозвиток цю – написано простою мовою, а всі теорії та гіпотези автор доступно пояснює. Український переклад книжки вийшов зовсім нещодавно у видавництві “Наш Формат”. Співвласник видавництва Антон Мартинов у своєму інтерв’ю для видання “The Village Україна” говорить, що видати цю книжку для видавництва було принциповим, аби долучити й українських читачів до глобальної дискусії про самопізнання. 

На думку автора, людям в житті необхідні правила. Одного разу на сервісі запитань-відповідей Quora хтось залишив запитання: «Що найкориснішого про життя мусить знати кожен?». У відповідь Пітерсон, автор книжки, поділився своїми правилами гідного життя. А згодом написав книгу. З «12 правил життя. Як перемогти хаос» ви дізнаєтеся, чому завжди потрібно тримати спину рівно, а плечі відводити назад, як ставитися до себе так, як до людини, якій маєте допомагати, з ким себе варто порівнювати, коли доречно критикувати світ та ще багато цікавого.

Видавництво «Наш формат», 2019

Замовити книжку можна тут.

Ціна: 195 грн.

 «Відплата» Віктор Янкевич

c155aa8126d31f2e9babb29e18adbef2

Це детективна повість про українську бібліотекарку, яка приїхала з Херсона у старовинний Кременець. В новому місті на жінку чекали інтриги, загадки та змови. Героїні навть вдалося розкрити злочин, ба більше –  зустріти своє справжнє кохання. Особливого шарму тексту додає образ головної героїні, адже на нього автора надихнула жива людина. 

Юлія Майстренко – завідувачка сектору соціокультурної діяльності Херсонської обласної бібліотеки – прототип Юлі з книги. Віктор Янкевич зустрів майбтуню героїню своєї книжки на книжковому форумі у Львові. Жінка не була схожою на стереотипну бібліотекарку: швидше на голівудську акторку. Протягом всієї роботи над детективом пиьменник спілкувався з Юлею: уточнював, чи ходила б вона в такому вбранні, як би вчинила в тій чи іншій ситуації. На презентації «Відплати» зазначив, що має на меті написати про пригоди бібліотекарки цілу серію оповідей.

Молодий письменник родом із Кременця. Своє рідне місто зробив центральним місцем подій повісті невипадково. Віктор створив своєрідний художній путівник: описав містечко у Тернопільській області так, щоб люди захотіли його відвідати, знали куди можна піти і на що подивитися.

Детектив сподобається любителям заплутаних історій, які готові проживати їх разом з героями.

Видавництво «Богдан», 2019

Замовити книжку можна тут.
Ціна: 70 грн.

«Утрачений рай» Джон Мільтон

Утрачений_рай

Епічна поема, якій понад 350 років. Праця, написана білими віршами, розвиває сюжет Книги Буття. В ній автор вперше у світовій літературі висвітлив образ Сатани. Джон Мільтон писав поему понад 7 років. Свого часу вона стала вершиною поезії і вплинула на подальший розвиток класичної англомовної літератури. Цьогоріч поему українською опублікували вперше. Значну частину свого життя її перекладу присвятив український перекладач Олександр Жомнір.

Розповідь поділена на дві частини: про захоплення Сатаною Нового Світу та життя Адама і Єви. Сатана бачить занепад Пекла і пропонує штурмувати Небеса. Щоб оцінити стан Нового Світу, відправляється туди. Він обертається жабою і поселяється в Едемському саду, та його всеодно розсекречують. Починаються бойові дії. Згодом історія переходить до Адама і Єви.

Якщо вам подобається середньовічна містерія, то ви гідно оціните цю поему. Подейкують, що «Утрачений рай» має приховане посилання-пророцтво від поета.

«Видавництво Жупанського», 2019

Замовити книгу можна тут.

Ціна: 450-543 грн.

«Пісні невинності і досвіду» Вільям Блейк

obkladinka-3

Вірші Вільяма Блейка актуальні й сьогодні. Поет і художник не скупився на метафори та авторський символізм. Саме цим і славиться його поезія. На жаль, цінність його робіт не визнавали належним чином ще тридцять років після смерті. У своєму сторіччі він бачив ті проблеми, які притаманні сучасному світу. 

В українському перекладі збірка вийшла друком в жовтні 2019 року, переклав її Лесь Белей. Паперову книгу доповнили мультимедійними цікавинками: скачуєте безкоштовний додаток GlixR на мобільний гаджет, відкриваєте його, наводите камеру на сторінку з зображенням і спостерігаєте, як оживають гравюри Вільяма Блейка.

Зібрка «Пісні невинності і досвіду»  справить незабутнє враження читачів, схильних до роздумів про людське буття. Саме те, що потрібно взимку.

Побачить світ в піщинки лоні

І небо в квітці луговій;

Відчуть безмежність у долоні

І вічність – змигу однім вій.

Видавництво «П’яний корабель», 2019

Замовити книжку можна тут.

Ціна: 250-304 грн.

 

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *